Російські медіа презентують вигадані історії про нібито звірства українських військових у Курській області: видумують сюжети від евакуації до вбивств та відрізань голів пенсіонерам, які вражають абсурдністю
В останні дні російська пропаганда розгорнула кампанію з публікації "сповідей" мешканців Курської області про нібито звірства українських військових. Цим байкам позаздрять навіть автори фейкометного "розіп'ятого хлопчика". Нові історії про "звірства бандерівців", що з'являються на російських телеканалах, звучать огидно.
При цьому всі ці вигадки - ніщо у порівнянні з реальними історіями про звірства окупантів у Бучі, історіями з катуванням українських військових і мародерствами росіян, які є правдивими. Пропаганда РФ власне переповідає те, що роблять їх військові на окупованих українських територіях, в декілька разів все спотворюючи.
Український журналіст Юрій Бутусов опублікував у своєму телеграм-каналі добірку таких вигаданих сюжетів.На одному з роликів - огрядна жінка, яка розповідає, як українські війська нібито хотіли евакуювати мешканців Курської області до України. Вона фантазує про те, як українські солдати підігнали військову техніку для транспортування людей, але потім, через якісь зміни в планах, вирішили не продовжувати евакуацію. Напевно, ЗСУ ще й голодом її морили, бідолашну!
"Вони спочатку хотіли відправити мешканців в Україну (питання щодо евакуації цивільного населення Курщини справді розглядалося на топ рівні української влади -ред.). І якщо ми туди попадемо, то точно вже нічого доброго з того не буде і в живих ми явно не злишимося... військові вже підігнали навіть якусь військову техніку. За їх словами БТР, щоб погрузити нас і відвести в Україну. Але щось там у них змінилося, про що вони там по рації говорили схвильовано. Чимось вони були налякані чи засмучені. Їх щось явно непокоїло", - ділиться вигадками жіночка, що досі, напевно, через убогість розумових здібностей каже "на Україну" замість "в Україну" (її цитату ми видозмінили у цій частині - ред.).
Інша "сповідь" належить хворобливому на вигляд чоловікові, який плутається у деталях і датах. Він розповідає про те, як українські солдати нібито заходили до його будинку, шукаючи цінні речі, і, за його словами, потім поцупили консерви та картоплю викопали і "відкрили всі будинки", які вже покинули місцеві. Ці вигадки, зокрема про розстріли людей, мотоцикли та вкрадений врожай, виглядають явно перебільшенням або чиєюсь хворою фантазією.
"Це була субота. І солдат зайшов український у двері в хату. І зпитав, чи є ще хтось в хаті, окрім мене. Я відповів, що немає. Він повів мене у спальню. Почав запитувати, чи є в мене цінні речі, а я сказав, що немає цінних речей. Повів мене до зали, щоб я йому показував речі. Вони почали там знаходити телефони, коробки такі, що залишалися. Шафу відчиняти почав, різні тумби, вони щось забрали, але я не знаю що. Консерви забрали, коли мене зв'язали, мене ж повели по вулиці і по вулиці ходили розстрілювали, користувалися мотоциклами, на машинах їздили, врожай копали і картоху запікали. Забирали мотоцикли місцевих. Напевно? зламали всі будинки місцевих. Там будинки вже були пусті, там нікого вже не було", - видумує росіянин на ходу казки про українських військових, яких навряд чи коли бачив вживу.
Ще одна жінка згадує про свій двоповерховий будинок, який нібито був розбитий українськими військами. Вона також каже про відео з розбитими будівлями і розповідає про нібито звірства, скоєні "Азовом", іншими українськими бригадами та іноземними найманцями, які в якомусь селі навіть французький прапор на будівлю причепили. Дійсно, звірства, але звучать вони зі слів цієї акторки, як безпідставні вигадки.
"І буквально вчора бачила відео, де нашу будівлю було посічено уламками, розбите скло, фасад дещо побитий, але сподіваємося, що більш-менш надалі буде спокійніше... Ми виїхали, але знайомі знайомих там знаходяться... коли українці заходили, вони навіть деяких пропускали, а коли "Азов" заходив (чомусь жінка довго пригадувала назву бригади - ред.) вот ці звєрствовали. Там є ще інші бригади ЗСУ, які також чинили звірства. Вони відрізали голови похилим людям, мучили дітей, вбивали дітей (просто перелічує завчені фрази без емоцій акторка - ред.), катували мирних людей, які намагалися виїхати. Вони їх також розстрілювали", - розповідає якась надто обізнана у тому, що відбувається на Курщині жінка, яка зізнається, що виїхала з регіону однією з перших.
Насправді, всі ці люди читають текст, написаний для них пропагандистами РФ. Остання акторка ще посилається на якісь відео з інтернету, де всі ці кадри з розстріляними автівками є (напевно, бачила кадри з української Бучі - ред.). Далі згадує найголовніше: що брат чоловіка займався волонтерством і мовляв, постраждав, коли в його машину був приліт. За словами жінки, він поранений і знаходиться в лікарні (чому б про родича не розповісти з самого початку, але логіка у пропагандистів відсутня - ред.). Цей бравий волонтер, за спогадами жінки, напевно 100 людей до цього встиг вивезти.
Потім жіночка розповідає про постраждалих людей та тих, кого поховали. Там також виявляється були її знайомі, яких вона "хочеш-не хочеш знала в обличчя". при цьому жінка розповіла, що є місцеві жителі, до яких відносяться добре, їм дають дзвонити своїм знайомим. Але більшість, з її вигадок, звісно, поганці. І тут вже все йде по методичці Кремля - іноземні найомнікі, які не дають евакуюватися. І вони ж у селі Краснооктябрьському вивісили прапор Франції.
Ці спроби російської пропаганди виглядають як ритуал поширення фейкових новин і перекручування фактів для формування негативного іміджу українських військових. Розповіді про "знищення" та "звірства" не мають підтвердження і є частиною інформаційної війни, що ведеться проти України.
Російська пропаганда протягом війни використовувала безліч фейкових історій та інформаційних операцій для дискредитації України та її збройних сил. Однією з найвідоміших прикладів пропаганди – це історія про нібито розіп'ятого українськими солдатами хлопчика. У 2014 році російські медіа поширили фотографії з дитиною, яка нібито стала жертвою української агресії. Пізніше з'ясувалося, що це була постановка, а сама історія була повністю сфабрикована. Цей випадок став символом маніпуляцій та дезінформації російської пропаганди.
Також роспропагандою була вигадана історія про нещасну жінку, на тілі якої українські націоналісти випалили свастику. Жінку нібито катували на Донбасі, в результаті чого героїня отримала численні опіки та рубці, зокрема у вигляді свастики.
Після трагедії в Будинку профспілок в Одесі в травні 2014 року, де загинули десятки людей, російські медіа спробували представити це як результат "геноциду" українських сил проти проросійських демонстрантів. Вони навмисно спотворили факти і створили фальшиві звинувачення на адресу української влади. Вже за часів повномасштабного вторгнення у травні 2024 року Росія продовжувала показово співчувати жертвам тих подій, а заразом з тим бити ракетами по Одесі, тероризуючи звичайних мешканців міста.
"Хімічні атаки" в Слов'янську і під Бахмутом: російські пропагандисти неодноразово розповсюджували повідомлення про нібито використання хімічної зброї українськими військами проти цивільних осіб в Слов'янську у 2014 році та нібито скиди з дронів на передові позиції окупантів у 2023-му. Ці звинувачення не були підтверджені жодними незалежними джерелами і виявилися черговим фейком.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.