Настане момент, коли треба буде говорити з Росією - Кулеба

Читать на русском

Голова МЗС Дмитро Кулеба розповів про підсумкову декларацію Саміту миру

Читать на русском
Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба розповів, якою буде декларація учасників Саміту миру і які позиції України були враховані

Голова МЗС Дмитро Кулеба розповів про підсумкову декларацію Саміту миру

У Швейцарії 15-16 червня проходить Саміт миру, головною метою якого є підготовка до початку мирного процесу. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що зараз уже завершена робота над текстом декларацій учасників зустрічі. Він також зазначив, що в тексті були враховані принципові позиції України.

Як передає Суспільне, про це він розповів на саміті, відповідаючи на питання ЗМІ. За словами Дмитра Кулеби, декларація буде відкрита до приєднання іншими країнами й після завершення саміту. Міністр закордонних справ України також додав, що вже зараз відомо про декілька держав, які "проходять внутрішній аналіз спільного комітету" і планують приєднатися до нього. За його словами, ці країни наразі не є учасниками саміту.

"Текст (декларації) збалансований, всі наші принципові позиції, на яких наполягала Україна, враховані", - підкреслив Дмитро Кулеба.   

Він також додав, що кожна країна може висловлювати свої думки. Голова МЗС зауважив, що через відвертий діалог можна прийти до правильних рішень. 

З Росією доведеться говорити   

Як передає  Інтерфакс-Україна, Дмитро Кулеба також висловився щодо можливих переговорів з Росією. За його словами, настане момент, коли потрібно буде говорити з РФ. Проте позиція України чітка: ніхто не збирається дозволяти Росії говорити мовою ультиматумів.   

Він також додав, що останні ультиматуми Путіна (йдеться про вимоги, про які нещодавно заявив диктатор) "ніякого апетиту на саміті не викликали, тому що всі розуміють, що це було зроблено з однією простою метою - створити таку собі піар-хвилю напередодні саміту". 

Reuters назвало основні пункти декларації

Раніше в Reuters опублікували проєкт декларації учасників Саміту миру. У документі учасники зазначають, що зібралися у Швейцарії, щоб "підвищити рівень діалогу про шляхи до всеосяжного, справедливого та міцного миру для України". Країни - учасники саміту підтверджують свою відданість утриманню від загрози або застосування сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності усіх держав, включаючи Україну. Виділяються такі пункти:

  • Будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути захищеним та екологічно безпечним;
  • Українські атомні електростанції та установки, включаючи Запорізьку атомну електростанцію, повинні працювати безпечно під повним суверенним контролем України й відповідно до принципів МАГАТЕ та під його наглядом;
  • Будь-яка загроза або застосування ядерної зброї в умовах війни, яка триває проти України, неприпустимі;
  • Глобальна продовольча безпека залежить від безперебійного виробництва та постачання харчових продуктів - доступ до морських портів Чорного та Азовського морів є критично важливими;
  • Напади на торговців кораблі в портах і на всьому маршруті, а також проти цивільних портів і цивільної портової інфраструктури є неприйнятними;
  • Всі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну; ​​
  • Усі депортовані та незаконно переміщені українські діти, а також усі інші українські цивільні особи, які були незаконно утримувані, мають бути повернуті в Україну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.