На саміті миру Україна встановила дипломатичні відносини з Республікою Палау

Читать на русском

Володимир Зеленський зустрівся з лідером Республіки Палау. Вони підписали Спільне комюніке

Читать на русском
Сурангел Віппс-молодший, Володимир Зеленський
Президент України подякував лідеру Палау за підпримку нашої країни

Володимир Зеленський зустрівся з лідером Республіки Палау. Вони підписали Спільне комюніке

У Швейцарії, де проходить Саміт миру, президент Володимир Зеленський зустрівся з лідером Республіки Палау Сурангелем Віппсом-молодшим. Це перший контакт лідерів двох країн на найвищому рівні. У рамках зустрічі Україна та Палау підписали Спільне комюніке про встановлення дипломатичних зв'язків між державами.

Про це повідомляє Офіс президента України. За його даними, Спільне комюніке підписали в присутності голови МЗС та директорки Бюро внутрішніх справ Палау.

"На полях Глобального саміту миру у Швейцарії Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Республіки Палау Сурангелом Віппсом-молодшим. У присутності лідерів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і директорка Бюро внутрішніх справ Республіки Палау Юніс Аківо підписали Спільне комюніке про встановлення дипломатичних відносин між державами", - повідомив Офіс президента.

Президент України висловив подяку за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України і запросив Палау долучитися до імплементації пункту Формули миру "Екологічна безпека". Зеленський також наголосив на загрозах для екології, які викликає російська окупація Запорізької АЕС.

"Дуже важливо, що ви знайшли можливість прибути на Саміт миру. Дякую за вашу чітку позицію. Питання, які обговорюються на Саміті, важливі не лише для Європи, а й для всього світу", – сказав президент України колезі з Палау.

Дипломатичні відносини України з іншими країнами

Україна розпочала свій шлях до незалежності від Радянського Союзу з прийняттям Декларації про державний суверенітет 16 липня 1990 року. Ратифікація Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року Верховною Радою України відновила незалежність країни.

Лише через два дні після Всеукраїнського референдуму 1991 року, Угорщина стала першою країною, яка встановила дипломатичні відносини з Україною. З того часу Україна налагодила дипломатичні зв'язки зі 182 із 193 країн-членів ООН, Святим Престолом та Суверенним Мальтійським орденом.

До 2019 року Україна підтримувала дипломатичні відносини з усіма країнами світу, але з Росією та Сирією вони були лише формальними.

Однак 24 лютого 2022 року Україна припинила дипломатичні відносини з Росію через повномасштабну війну, яку розпочала РФ. Дипломатичні відносини з Сирією були припинені 30 червня 2022 року, а з Північною Кореєю - 13 липня 2022 року. Таким чином наразі наша країна підтримує дипломатичні відносини зі 180 країнами світу.

Нагадаємо, 16 червня у Швейцарії проходить другий день Саміту миру. На заході зібралися представники 100 делегацій, серед яких буде 92 країни та вісім міжнародних організацій. Тим часом Reuters оприлюднило проєкт підсумкової декларації Глобального саміту миру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.