Наскільки готова Німеччина до зими без російського газу

Читать на русском

Німці занепокоєні зростанням цін та інфляцією

Читать на русском
Наскільки готова Німеччина до зими без російського газу

Німці занепокоєні зростанням цін та інфляцією

Сьогодні німецькі газосховища заповнені на 90%. Узимку ці сховища покривають до 60% споживання газу країною. Інше паливо купували протягом зими переважно з росії. Нині Німеччина отримує природний газ трубопроводами з Норвегії, Нідерландів та Бельгії. Незважаючи на те, що уряд країни робить все можливе, щоб пережити зимовий період, пересічені німці хвилюються, а деякі вимагають запуск «Північного потоку-2».

Економічні проблеми Німеччини

Наразі Європа платить за газ у сім разів більше, ніж США, що спричиняє економічні проблеми. Найскладніша ситуація спостерігається у Німеччині, де промислове виробництво становить приблизно 30% економіки та налічує близько 1,15 млн людей. Енергомісткі заводи по всій країні постачають усе: від компонентів коробок передач для автомобілів до хімікатів для ліків і повсякденного пластику. Уряди по всій Європі, де промислове виробництво становить приблизно чверть економіки, вживають екстрених заходів, щоб підтримати комунальні послуги та пом’якшити вплив кризи. 

Шольц шукає газ у країнах Перської затоки

Канцлер Олаф Шольц цими днями знаходиться  з групою лідерів бізнесу на Близькому Сході. Пошук нових джерел постачання природного газу є предметом особливої уваги та є однією з головних причин візиту Олафа Шольца до Саудівської Аравії, Об’єднаних Арабських Еміратів і Катару. На сьогодні результати вже є – одна угода підписана. У грудні перший танкер зі зрідженим газом прибуде в Німеччину. Насправді, це дуже невеликий об’єм. Але, як коментують німецькі ЗМІ, важливий не об’єм, а сигнал. Уряд Німеччини намагається максимально диверсифікувати джерела газу. Щоб не опинитися в залежності від однієї єдиної країни. До початку війни в Україні порядку 55% газу Німеччина отримувала з росії. Зараз постачання практично припинилося. Уряд країни відмовився від російського газу і більше не розраховує на роботу  «Північного потоку-2».

Через зростання цін на енергоносії німці виявляють невдоволення

 У середині вересня в Лейпциґу на заходи під назвою «Понеділкова демонстрація» на вулиці вийшло кілька тисяч людей. Різношерсті демонстранти протестували проти політики федерального уряду і вимагали, серед іншого, зниження цін на енергоносії та на продукти харчування.

А цієї неділі, 25 вересня, саме в той час, коли Олаф Шольц шукав газ в країнах Перської затоки, пройшла акція протесту у містечку Лубмін на Балтійському узбережжі Німеччини. В акції  взяли участь близько 3,5 тис. осіб з різних регіонів Німеччини. Демонстранти протестували проти чинної енергетичної політики уряду Німеччини, за запуск газопроводу Північний потік-2 та за скасування санкцій проти Росії. Організатором акції виступив Мартін Кляйн, член партії Die Basis. Ця політсила маніпулятивно називає себе «партією миру» і виступає за переговори з Росією. Крім того, серед провідних учасників акції в Лубміні були й німецькі ультраправі. Це вже не перша подібна антиурядова та проросійська акція в Лубміні: на початку вересня близько 1800 учасників зібралися на аналогічну демонстрацію.

Хоча соціальний мир в Німеччині традиційно відносно стабільний, за оцінками експертів надалі ситуація може погіршитись.  Основною причиною зростання невдоволення аналітики вважають різке підвищення вартості життя. Тепер на країну чекає зима, яка може призвести до подальшого здорожчання або навіть раціонованого постачання газу, а отже й тепла. Ця невизначеність викликає колективне невдоволення і впливає на настрої в країні.

 Раніше Інформатор писав, що після новини про витік газу з "Північного потоку-2" в Балтійському морі в ЗМІ пишуть про розслідування диверсії. Росія може виправдовуватись тим, що “Північний потік” не експлуатується Європою, а значить, і причин для атаки у неї немає. Втім, і цей інцидент може бути виявом “газової війни”. Експерти прогнозують, що далі – скорочення постачань газу Україною. 

 Тетяна Самойлова

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.