Нарощування взаємодії: Китай та росія провели рекордну кількість навчання флоту

Пекін нарощує військові навчання з росією та іншими авторитарними режимами, щоб протистояти демократіям на чолі зі США

Флот рф та Китаю
Нові військово-морські навчання оголосили на наступний день після закінчення попередніх

Китай нарощує взаємодію з росією в царині військової справи, хоч і остерігається порушити «червоні лінії» Вашингтону через надання кремлю підтримки озброєнням. Торік флоти рф та КНР провели шість спільних військових навчань, що є рекордом за двадцять років. Останні навчання біля берегів Японії завершилися в пятницю, 14 липня.

Видання South China Morning Post, повідомляє, що у суботу, 15 липня Міністерство оборони Китаю оголосило про намір провести нові військово-морські навчання з росією. «Північ/взаємодія — 2023» мають відбутися поблизу берегів Японії.

«Ці спільні навчання спрямовані на підвищення рівня стратегічної співпраці між китайськими та російськими військовими, а також на зміцнення здатності обох сторін спільно захищати регіональний мир і стабільність під час вирішення різноманітних викликів безпеці», — йдеться в заяві.

Флот Китаю та рф
Флот Китаю та рф рекордно наростив кількість військово-морських навчань. Фото: Сіньхуа

Bloomberfg повідомляє, що п’ять навчань флоту Китаю відбулися вже після того, як кремль розпочав повномасштабне вторгнення в Україну. Чотири з них були двосторонніми, а два проводилися із супротивниками США, зокрема Іраном та Сирією.


З чим пов’язана така активність

Як повідомляє Modern Diplomacy, з 10 по 14 липня поблизу берегів північного Китаю, у Бохайській затоці, проводили військово-морські навчання з бойовою стрільбою «Пояс безпеки на морі — 2023». Бохайська затока є стратегічно-важливою для Китаю, адже через порти, розташовані на її узбережжі здійснюється вагома частка експорту китайської продукції. Це стане вкрай важливо на випадок загострення стосунків зі США через Тайвань. Експерти вбачають у діях Китаю бажання продемонструвати спільну з росією протидію політиці США щодо створення «азійського НАТО» — зусиль Вашингтону на створення блоку демократичних країн регіону, зокрема Японії, Південній Кореї, Австралії та Нової Зеландії.

Сполучені Штати побоюються посилення військового співробітництва між Китаєм і росією. Тому Міністерство фінансів США ввело санкції проти кількох китайських компаній під приводом залучення їх до виробництва Іранських безпілотників. У відповідь на ці спільні китайсько-російські навчання в Бохайській затоці, Тайвань оголосив про початок своїх ракетних маневрів у Тайванській протоці на два дні, перш ніж готуватися до найбільших військових маневрів на тайванському острові.

Порт Шан Донґ
У Бохайській затоці розташовані критично-важливі для Китаю порти. Фото: IDN

Інформатор писав про те, що спецпредставник США з питань екології відвідує Китай. Ми також розповідали про те, що Китай вкрай негативно сприйняв комюніке НАТО та пригрозив «рішучою відповіддю». А ще ми докладно розповідали, чому Китай проти застосування ядерної зброї росією.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube