Китай розлютився на НАТО через комюніке і пригрозив "рішучою відповідю"

Читать на русском

Альянс звинуватили у дискредитації Пекіну і зазіханні на Азіатсько-Тихоокеанський регіон.

Читать на русском
Китай НАТО
Пекін відкинув всі звинувачення у свій бік з боку НАТО

Альянс звинуватили у дискредитації Пекіну і зазіханні на Азіатсько-Тихоокеанський регіон.

Китай розкритикував комюніке НАТО, яке було затверджене лідерами країн блоку під час першого дня саміту у Вільнюсі 11 липня, та звинуватив Альянс у дискредитації Пекіну.

Про це 12 липня пише Reuters.

У комюніке НАТО йдеться про те, що КНР кинула виклик інтересам, безпеці та цінностям Альянсу своїми "амбіціями та політикою примусу".

"КНР використовує широкий спектр політичних, економічних і військових інструментів, щоб збільшити свій глобальний відбиток і проектну потужність, залишаючись при цьому непрозорою щодо своєї стратегії, намірів і військового нарощування... Зловмисні гібридні та кібероперації КНР, її конфронтаційна риторика та дезінформація націлені на членів Альянсу та завдають шкоди безпеці Альянсу", — заявили глави держав НАТО.

Місія Китаю в Європі у вівторок заявила, що зміст комюніке, пов’язаний з Пекіном, ігнорує основні факти, спотворює позицію та політику Китаю та навмисно дискредитує Китай.

"Ми рішуче виступаємо проти і відкидаємо це", — йдеться в повідомленні КНР.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив журналістам під час саміту, що хоча Китай не є "супротивником" НАТО, він своєю "примусовою поведінкою" все більше кидає виклик міжнародному порядку, заснованому на правилах.

"Китай все більше кидає виклик заснованому на правилах міжнародному порядку, відмовляючись засуджувати війну росії проти України, погрожуючи Тайваню та здійснюючи значне нарощування військової сили", — сказав очільник організації.

Однак у своєму комюніке НАТО не згадує Тайвань.

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда, який приєднався до саміту НАТО, намагався нагадати Альянсу про необхідність звернути увагу на ризики у Східній Азії, а президент Південної Кореї Юн Сук Йоль прагнув до глибшого міжнародного співробітництва у сфері безпеки на тлі зростання північнокорейських загроз і напруженості навколо Китаю.

КНР заявила, що Китай рішуче виступає проти "руху НАТО на схід до Азіатсько-Тихоокеанського регіону" і попередила, що будь-які дії, що загрожують правам Пекіна, зустрінуть "рішучу відповідь".

У комюніке НАТО заявило, що Китай прагне контролювати ключові технологічні та промислові сектори, критичну інфраструктуру, а також стратегічні матеріали та ланцюжки поставок, і що Пекін також використовує свій економічний вплив для створення стратегічних залежностей і посилення свого впливу.

Китайське державне інформаційне агентство Сіньхуа у відповідь на це заявило, що війни та конфлікти за участю країн НАТО свідчать про те, що блок є "серйозним викликом" глобальному миру та стабільності.

"Незважаючи на весь хаос і конфлікти, які вже виникли, НАТО простягає свої щупальця до Азіатсько-Тихоокеанського регіону з явною метою стримування Китаю", — йдеться у публікації.

Саміт НАТО у Вільнюсі 

У вівторок 11 липня, відбувся перший день саміту НАТО. На ньому були представники всіх країн-членів Альянсу. Володимир Зеленський також прибув на захід. На пресконференції Столтенберг заявив, що Україна не отримає політичне запрошення стати членом НАТО на саміті у Вільнюсі 11-12 липня.

В НАТО відмову пояснили тим, що Україна не відповідає критеріям для отримання запрошення. За словами радника голови Офісу президента України Михайла Подоляка, наша країна отримає запрошення стати членом Альянсу на наступний ювілейний саміт блоку. Він пройде у 2024 році у Вашингтоні. 

12 липня, під час другого і останнього дня саміту, відбудеться інавгураційне засідання нового органу - Ради Україна-НАТО. У зустрічі візьме участь і президент Зеленський.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.