Нардепу зі “Слуги народу” Маріковському вручили підозру за брехню у декларації: у НАБУ розкрили подробиці

Читать на русском

Обранець задекларував криптовалюту, яка начебто належала йому з 2019 року

Читать на русском
Підозра Маріковському
Нардепу Маріковському повідомили про підозру. Колаж: Інформатор

Обранець задекларував криптовалюту, яка начебто належала йому з 2019 року

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили підозру у внесенні недостовірних відомостей до електронної декларації за 2020 рік народному депутату від фракції “Слуга народу” Олександру Маріковському. Тоді він задекларував криптовалюту вартістю понад 24 мільйони гривень, яка насправді йому не належала.

Про це повідомила пресслужба НАБУ, але не розкрила ім’я чинного нардепа. Про те, що підозру вручили саме Маріковському, написали у Центрі протидії корупції та журналіст Олег Новіков у Telegram.

За даними слідства, політик у 2020-му вніс у декларацію відомість про криптовалюту. Експерти оцінили її вартість у 24,6 млн грн. Вона буцімто належала депутату ще з 2019 року.

Втім, виявилося, що електронний гаманець йому не належав. Водночас транзакції з придбання зазначених кібергрошей здійснювались громадянами іншої держави, які взагалі не були пов’язані із Маріковським.

У ЦПК наголосили, що йдеться про декларацію, подану 31 березня 2021 року. Саме тому, ймовірно, строк давності у цій справі закінчується вже за два місяці.

Справи з криптовалютою

Маріковський став вже другим нардепом від правлячої партії, якого викрили у справі, де фігурує криптовалюта. Першим був Андрій Одарченко, якому НАБУ ще 21 листопада 2023 року повідомила про підозру разом із його колегою з групи "За майбутнє" Сергієм Лабазюком. Зазначалося, що вони пропонували хабар віцепрем’єр-міністру, міністру розвитку громад, територій та інфраструктури Олександру Кубракову та голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму.

22 листопада Вищий антикорупційний суд арештував Одарченка на два місяці, та вже 24 листопада той вийшов на волю під заставу 15 млн грн. Також під заставу 100 млн грн вийшов забудовник Сергій Копистира, якому теж інкримінують спробу підкупу Кубракова.

Розслідування у справі завершилося 11 січня. Дії народних обранців кваліфікували за ч. 4 ст. 369 КК України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.