Однакові обов'язки: Безугла пропонує зрівняти чоловіків та жінок під час мобілізації

Читать на русском

Нардепка Мар'яна Безугла вважає, що у жінок та чоловіків мають бути рівні права й обов'язки щодо служби в армії, єдиний виняток - вагітність

Читать на русском
безугла, жінки у зсу
Безугла: Якщо вагітна – не мають право мобілізувати/можеш звільнитися

Нардепка Мар'яна Безугла вважає, що у жінок та чоловіків мають бути рівні права й обов'язки щодо служби в армії, єдиний виняток - вагітність

Народна депутатка Мар'яна Безугла, яка очолює у Верховній раді комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки, висловилась щодо служби жінок в армії. Вона наполягає, що українці повинні мати не тільки рівні права, а обов'язки. За її словами, у законопроєкті про рекрутинг і мобілізацію вказані зміни, які вирівнюють чоловіків і жінок щодо військового обліку та служби.

Про це вона написала пост у Facebook у вівторок, 12 грудня. На думку Безуглої, єдине, у чому чоловіки й жінки не є рівними, це - здатність народжувати дітей.

"Шановні, а права чоловіків і цінність життя якась інша? У жінок залишиться унікальна відстрочка і право на звільнення – вагітність. Якщо вагітна – не мають право мобілізувати/можеш звільнитися. Але в той же час, декретну відпустку як право на відстрочку/звільнення плануємо надати як дружині, так і чоловіку на вибір", - заявила нардепка.

Вона також додала, що в штурмовики та інші бойові професії жінка зможе піти суто добровільно. У подружжя військовослужбовців з 1-2 дітьми один / одна матиме право на відстрочку/звільнення, а якщо дітей троє і більше, то обоє. Також в проєкті, якщо у чоловіка, який служить, народужується третя дитина, він отримує право на звільнення.

Мобілізація, демобілізація та відпустки

За даними Міноборони Ураїни, військову службу проходять майже 43 тисячі жінок. До початку повномасштабного вторгнення їх було трохи більше 30 тисяч.

У четвер, 7 грудня, народна депутатка України від фракції Слуга народу Мар’яна Безугла виступила із пропозицією щодо демобілізації. На її думку, вона непотрібна. Замість цього вона пропонує відправляти військових у відпустку.

За її словами, депутати працюють над законопроєктом, за яким військовослужбовцям після 36 місяців безпосередньої участі у бойових діях пропонують надати 90-денну відпустку. Демобілізація виключена.

Безугла зазначила, що цей варіант наразі у розробці. Пропозиція надавати відпустку замість демобілізації після 36 місяців стосується і контрактників. Безугла також проводить опитування серед своїх підписників, чи підтримують вони дану ініціативу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.