Для того, щоб виплатити надбавку для усіх працівників сфери освіти, грошей в бюджеті немає
З 2025 року українські вчителі будуть отримувати щомісячну надбавку до основної заробітної плати. На цьому добрі новини закінчуються: по-перше, надбавка становитиме тільки 1000 гривень. По-друге, навіть її отримають не всі.
Про це сказав міністр освіти та науки Оксен Лісовий в ефірі Національного телемарафону. За його словами, рішення уряду щодо надбавки не стосується вихователів дитячих садків, викладачів закладів професійної-технічної та коледжів. МОН розглядає можливість впровадити доплати для них та працює над розробкою механізмів доплат, але зараз витрати фінансуються здебільшого через органи місцевого самоврядування.
"Нам потрібно розробити механізми, які дозволять платити більше тим громадам, які мають на це можливості", – зазначив міністр.
Окрім того, додав Лісовий, реалізувати норму закону про доплати неможливо через брак коштів у державному бюджеті. В МОН раніше зазначали, що для виплат надбавок згідно із ч. 2 ст. 61 Закону України "Про освіту" щодо посадового окладу педагогів потрібно понад 300 млрд грн, а таких грошей державний бюджет зараз не має.
На початку серпня під час свого візиту на Миколаївщину Оксен Лісовий розчарував педагогів та вчителів своїм прогнозом щодо підвищення зарплат. Тоді він заявив, що під час війни очікувати на зростання окладів не варто. Причиною цього стала критична ситуація з коштами, закладеними у бюджеті.
Лісовий тоді повідомив, що у Міносвіти є концепція зростання зарплат вчителів. Він визнав, що це питання з розряду дуже болючих, адже зараз до шкіл та навчальних закладів важко залучити молодь, яка не бажає працювати за копійки.
31 серпня Лісовий пояснив, що вчителям мають підняти посадові оклади до трьох прожиткових мінімумів - тобто до 24 тисяч. Таке підвищення відбудеться за умови, якщо у бюджеті знайдуть додаткових 50-60 мільярдів гривень на освіту. Саме така сума, що дорівнює лише одному місяцю видатків на оборону, здатна забезпечити всіх вчителів високими зарплатами на весь рік.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.