Хто з вчителів не отримає відстрочки від мобілізації: роз’яснення МОН

Не всі чоловіки-педагоги можуть розрахувати на відстрочку від мобілізації. МОН детально пояснило, які умови необхідно виконати для отримання цього права, і чому вчителі з кадрового резерву його не отримують

Вчителі, які мають право на відстрочку від мобілізації
Не всі чоловіки-вчителі отримують відстрочку від мобілізації

Педагоги-чоловіки в Україні можуть отримати відстрочку від мобілізації за умови, якщо вони мають більше ніж 0,75 ставки навантаження. Однак це правило не поширюється на всіх. Також викладачі, які перебувають у кадровому резерві, права на відстрочку мати не будуть.

Заступник міністра освіти та науки України Андрій Сташків пояснив, чому не всі вчителі чоловічої статі матимуть право на відстрочку від мобілізації. За його словами, ті, хто перебуває у кадровому резерві, втрачають право на відстрочку.

"Лише ті, хто має більше ніж 0,75 ставки навантаження [отримають право на відстрочку від мобілізації]. Ті, хто будуть в кадровому резерві, не матимуть навантаження – відповідно і права на відстрочку", – заявив заступник міністра у коментарі УП.

Проте, до кадрового резерву можуть бути включені педагоги, які: з різних причин втратили викладацькі години або мають бажання викладати в школах на деокупованих територіях. 

Варто зауважити, що під час перебування в кадровому резерві за вчителями зберігається середня заробітна плата та їхні робочі місця. При цьому тривалість перебування в резерві не має обмежень у часі.

Хто має право на відстрочку від мобілізації, а хто - ні

Загалом, наукові та науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, наукових установ і організацій за умови наявності наукового ступеня мають право на відстрочку. Також до переліку "щасливчиків" потрапили педагогічні працівники шкіл, училищ та коледжів, якщо їхнє навантаження на основному місці роботи перевищує 0,75 ставки.

Як повідомляв Інформатор, з 1 вересня частина українців втратила право на відстрочку від призову. Йдеться про вісім категорій громадян:

  • студентів та аспірантів, які навчаються заочно чи у вечірній час;
  • багатодітних чоловіків, які мають заборгованість за виплатами аліментів;
  • осіб, які залучені до догляду за людьми з інвалідністю III групи;
  • чоловіків, які виховують дітей одні (при цьому така категорія передбачає дотримання низки умов, приміром, що мати дитини не позбавлена батьківських прав, не відбуває покарання у в'язниці, не померла чи зникла безвісти);
  • чоловіків, які залучені до догляду за особами з I та II групами інвалідності (при цьому має виконуватись умова, що у сім'ї більше немає працездатних родичів);
  • чоловіків, які офіційно працюють на посадах підприємств та організацій Міністерства оборони України;
  • чоловіків, які раніше мали статус "обмежено придатні" (цей статус скасований, тому слід повторно пройти ВЛК);
  • чоловіків, яких висновком ВЛК визнали придатними до служби у ЗСУ (при цьому чоловіки з інвалідністю I та II груп, які отримали її після 24 лютого 2022 року, мають повторно пройти військово-лікарську комісію).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube