Не всі чоловіки-педагоги можуть розрахувати на відстрочку від мобілізації. МОН детально пояснило, які умови необхідно виконати для отримання цього права, і чому вчителі з кадрового резерву його не отримують
Педагоги-чоловіки в Україні можуть отримати відстрочку від мобілізації за умови, якщо вони мають більше ніж 0,75 ставки навантаження. Однак це правило не поширюється на всіх. Також викладачі, які перебувають у кадровому резерві, права на відстрочку мати не будуть.
Заступник міністра освіти та науки України Андрій Сташків пояснив, чому не всі вчителі чоловічої статі матимуть право на відстрочку від мобілізації. За його словами, ті, хто перебуває у кадровому резерві, втрачають право на відстрочку.
"Лише ті, хто має більше ніж 0,75 ставки навантаження [отримають право на відстрочку від мобілізації]. Ті, хто будуть в кадровому резерві, не матимуть навантаження – відповідно і права на відстрочку", – заявив заступник міністра у коментарі УП.
Проте, до кадрового резерву можуть бути включені педагоги, які: з різних причин втратили викладацькі години або мають бажання викладати в школах на деокупованих територіях.
Варто зауважити, що під час перебування в кадровому резерві за вчителями зберігається середня заробітна плата та їхні робочі місця. При цьому тривалість перебування в резерві не має обмежень у часі.
Загалом, наукові та науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, наукових установ і організацій за умови наявності наукового ступеня мають право на відстрочку. Також до переліку "щасливчиків" потрапили педагогічні працівники шкіл, училищ та коледжів, якщо їхнє навантаження на основному місці роботи перевищує 0,75 ставки.
Як повідомляв Інформатор, з 1 вересня частина українців втратила право на відстрочку від призову. Йдеться про вісім категорій громадян:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.