“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
В НБУ повідомили, що 45% від усіх підроблених купюр в Україні становить купюра 200 гривень. Крім того фальшивки зустрічались серд 500 і 100 гривень
Згідно з моніторингом Національного банку за 2022 рік, рівень підроблення банкнот гривні знизився більш ніж утричі порівняно з попереднім роком. Зокрема, на один мільйон справжніх банкнот гривні припадало близько 2,2 підроблених банкнот.
За даними НБУ, більшість підроблених банкнот належала до старого зразка, а саме: 500 грн (39% від загальної кількості вилучених підробок та 57% від їхньої загальної суми), 200 грн (45% та 26% відповідно) та 100 грн (8% та 2% відповідно).
Інші банкноти з підробкою номіналами 5, 10, 20, 50 та 1000 гривень складали всього 8% від вилучених з обігу. Після проведення моніторингу у 2022 році було встановлено, що кількість підроблених банкнот гривні нового зразка становить лише 11% від загальної кількості підроблених банкнот, які були вилучені з банківської системи України.
Таким чином, на 1 мільйон справжніх банкнот гривні нового зразка кількість підроблених банкнот складає всього 0,2.
Щоб перевірити справжність купюри, можна провести перевірку проти світла, де перевіряються наявність водяних знаків, наскрізного елемента та повністю зануреної в товщу паперу захисної стрічки з зображеннями цифрового позначення номіналу, напису "грн" та зображення тризубу.
Також можна перевірити купюру, змінюючи кут нахилу, де зображення, виконані оптично-змінними фарбами, змінюють колір та мають кінетичний ефект, частково введена в товщу паперу полімерна захисна стрічка містить зображення цифрового позначення номіналу та графічного знака гривні, а латентне зображення цифрового позначення номіналу стає видимим при розгляданні банкноти на рівні очей проти світла під гострим кутом.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Ощадбанк підвищив дохідність гривневих депозитів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.