Українці зможуть тепер більше заробити на вкладі у банку
Підвищення нормативів обов'язкового резервування змушує великі банки розпочати боротьбу за вкладника, переглядаючи свої депозитні пропозиції. Через це шість фінустанов підвищили дохідність депозитів у гривні, причому один із них - державний Ощадбанк. Про те, скільки тепер можна заробити на вкладі у банку, пише Мінфін.
"Фінансові ваговики вирішили приєднатися до боротьби за дефіцитну гривню, яку доводиться акумулювати на коррахунках НБУ. Банки змушені це робити, виходячи зі збільшених обов'язкових нормативів резервування", - йдеться в повідомленні.
Так, Ощадбанк додав 2 в.п. до ставки за гривневими вкладами на 3 місяці (тепер вона становить 11,25% річних), та по 1,5 в.п. - до ставок вкладів на 6 та 12 місяців (12,25% та 13,25% річних відповідно). Крім Ощаду, дохідність гривневих депозитів підвищили й інші банки:
Депозит - це зберігання ваших заощаджень у банку під відсоток, можуть бути гривневі або в іноземній валюті. Основна мета депозиту - це заощадження коштів. Особливістю депозиту є те, що кошти вкладають на певний період часу і, як правило, їх не можна забрати раніше. Здійснюючи заощадження, важливо не лише зберегти наявні кошти, а й не допустити їхнього знецінення. Проценти, які виплачуються на депозит, допомагають, як мінімум, зберегти вартість ваших заощаджень, а як максимум - навіть примножити.
Гривневі депозити є одними з найпопулярніших, оскільки банки пропонують для них високі процентні ставки. Проте, якщо курс гривні до долара США чи євро суттєво знизиться, такі втрати проценти можуть і не покрити. Так само вартість депозиту може суттєво знизитися в результаті інфляції. Тому експерти рекомендують гривневі депозити відкривати на коротший термін.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.