На Заході починають змінювати доктрину підтримки України. Якою вона буде: прогноз Яна Валетова

Читать на русском

Ян Валетов сподівається, що Україна буде отримувати нові системи зброї значно швидше, ніж раніше

Читать на русском
Письменник Ян Валетов
Письменник Ян Валетов

Ян Валетов сподівається, що Україна буде отримувати нові системи зброї значно швидше, ніж раніше

Останніми днями ми бачимо певну зміну риторики щодо війни в Україні в західній пресі. Письменник Ян Валетов сприймає це підготовку до нових наративів, які пролунають пізніше. На його думку, союзники України зрозуміли розмір помилок, яких вони припустились, повільно постачаючи необхідну Україні зброю. Письменник сподівається, що ця хибна стратегія буде змінена. 

Коли відбудеться відновлення кордонів України 1991 року

“Західні військові аналітики говорять, що вихід ЗСУ на кордони 1991 року не є реалістичним завданням. Але ж це задекларована Україною мета. Якщо раніше на Заході повністю підтримували прагнення України вийти на кордони 1991 року, то наразі зазвучали більш стримані голоси. Все частіше західні військові експерти зазначають, що “Україні варто замислитись над тим, які цілі вона перед собою ставить”. При цьому вони не приховують того, що політика виділення озброєнь Україні була неправильною”, - зазначив Ян Валетов.

Письменник зазначає, що ставити перед собою амбітні цілі - це добре. Але важливо, щоб прагнення відповідали можливостям. Тож, не дивлячись на політичну риторику, Валерій Залужний веде війну таким чином, щоб зберегти якнайбільше життів українських вояків.

“Люди - це ресурс, який не відновити. Залізо можна купити, на відміну від людського життя. Тож, ця стратегія головнокомандувача - це добре для України”, - каже Ян Валетов.

Зміна стратегії західних союзників

На думку письменника, союзники України зрозуміли розмір помилок, яких вони припустились. До цього кожен новий етап постачання зброї відбувався після багатомісячних перемовин.

“Якби ми отримали необхідну для наступу зброю не на початку літа 2023 року, а принаймні наприкінці літа 2022 року на сьогодні позиції були б іншими. Україна не може своїми силами зламати західну стратегію ховати голову в пісок. Доки ми чекали на зброю, росіяни побудували укріплення та створили щільні мінні поля. Тож на Заході починають змінювати доктрину. Я сподіваюсь, її наслідком стане те, що Україна буде отримувати нові системи зброї значно швидше. Щоправда всередині західного істеблішменти є сили, які чинять цьому шалений спротив. Це відбувається тому, що дехто на Заході боїться ідіота з атомною гранатою в руках. Між тим, дивно чути про можливу ескалацію через поставки в Україну американських систем ATACMS, якщо Україна вже кілька місяців користується британськими ракетами Storm Shadow, які мають таку ж дальність”, - каже Ян Валетов.

Як зазначив письменник, до осінньої негоди буде намагання змінити справи на фронті. Літаки F-16 до цього часу надійти не встигнуть. Тому наразі будуть вирішуватись завдання-мінімум.

“Я вважаю, що йдеться про вихід на берег Азовського моря може бути найближчим військовим завданням та просування не лише Бердянським напрямком, а й Запорізьким. Це необхідно для того, щоб перерізати сухопутний коридор з росії до Криму. Менi здається, це завдання Україна може виконати, на відміну від виходу на кордони 1991 року. Для мене є безспірним, що наразі ми не можемо відбити Крим та окуповані частини Донецької і Луганської області. Але ми можемо відвоювати Південь”, - сказав Ян Валетов.

Він зазначив, що поставка літаків F-16, яку ми очікуємо наприкінці цього року, може суттєво змінити ситуацію. Вони допоможуть вирішити проблему з російськими ракетними обстрілами України. Крім цього, F-16 - це платформа, на якій можуть міститися інші типи озброєнь.

“Звичайно, це не буде панацеєю. Але сучасна військова доктрина не передбачає ведення наступальних дій без переваги в повітрі. Наразі Україна такоє переваги не має. Доки це не зміниться, ми не можемо суттєво змінити ситуацію не фронті без великих втрат живої сили”, - сказав Ян Валетов.

Письменник додав, що на превеликий жаль, війна в Україні зараз не є першочерговою проблемою світу. Росіяни це добре розуміють та намагаються створювати інші точки напруження. Такі, як рукотворна африканська криза, яка буде відволікати увагу від війни в Європі.

Як раніше повідомляв Інформатор, світові лідери можуть обговорити війну в Україні на найвищому рівні під час засідання Генеральної асамблеї ООН або ж під час саміту "великої двадцятки" в Індії. Обидва ці заходи заплановані на вересень 2023 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.