На яку фінансову допомогу можуть розраховувати українські біженці в Литві

Уряд Литви продовжує фінансувати підтримку українських біженців

Литва, біженці
Українці в Литві

Українські біженці можуть перебувати на території Литви, отримавши так званий тимчасовий захист. Він передбачає, що громадяни України, можуть знаходитися тут, користуватися соціальними послугами, а також звільняються від вимоги володіння державною мовою для працевлаштування на трирічний термін. Цей тимчасовий захист в лютому 2024 продовжили ще щонайменше на рік.

Представництво Міжнародної організації з міграції у Вільнюсі (МОМ) надає українцям, які втекли у Литву від війни, фінансову допомогу — компенсацію витрат на оренду житла. Гроші надаються для того, щоб частково покрити перший та останній місяць оренди. Зазначимо, що такі виплати надають не всім — на допомогу можуть розраховувати родини з дітьми, вагітні жінки, люди старше 60 років та родини, у яких є людина з інвалідністю. Для того, аби отримати допомогу, потрібно мати договір оренди (оригінал), складений на термін не менше 6 місяців.

Після отримання дозволу на тимчасове проживання у Литві у зв'язку із тимчасовим захистом, українські біженці мають право на:

  • для 1−2 людей — 516 євро;
  • для сім'ї з 3−4 людей — 774 євро;
  • для сім'ї з 5−6 людей — 903 євро;
  • для сім'ї з 7 і більше людей — 1032 євро.

Для отримання соціальної допомоги треба звертатися до органів місцевого самоврядування.

Литва вводить нові обмеження на працевлаштування українців

Українці, які не мають статусу тимчасового захисту, більше не зможуть легко знайти роботу в Литві. З вересня громадяни України без тимчасового захисту зможуть працювати в Литві тільки після отримання посвідки на проживання. Нові правила не торкнуться українців, які отримали тимчасовий захист у Литві.

Про це повідомляє LRT. Видання зазначає, що саме 1 вересня закінчується термін дії деяких пільг, пов'язаних з працевлаштуванням іноземців, які не можуть повернутися в Україну.

Раніше іноземці, які не могли повернутися в Україну і не мали права на тимчасовий захист, звільнялися від обов'язку отримувати дозвіл на працевлаштування, якщо вони відповідали встановленим критеріям. З 1 вересня цей пільговий період закінчується для всіх цих випадків, окрім висококваліфікованих працівників.

Це означає, що іноземець, який не має права на тимчасовий захист, але не може повернутися в Україну через військові дії, та який подав заяву на отримання посвідки на тимчасове проживання на підставі роботи або з гуманітарних підстав, матиме право працювати з дати отримання посвідки, а не з дати подачі заяви.

Нововведення не зачеплять українців, які отримали тимчасовий захист в ЄС та мають електронні посвідки на проживання у Литві. Для них процедура працевлаштування залишається максимально спрощеною і не змінюється.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube