На які квартири буде попит в Україні у 2023 році?

На які квартири буде попит в Україні у 2023 році?

Читать на русском

В тренді - безпека

Читать на русском
На які квартири буде попит в Україні у 2023 році?
Через війну до нерухомості з'явились нові вимоги

В тренді - безпека

Війна змінила не лише економічний стан та ситуацію на ринку нерухомості, а і вимоги людей до житла. Тепер питання безпеки вийшло на перший план, а тому ціни квартирам та будинкам додають характеристики, яких не помічали раніше. І скоріш за все, усі ці тренди продовжаться і на наступний 2023 рік.

Які побажання в українців до житла

Зараз ринок нерухомості не стоїть на місці, хоча й про жваві процеси казати не можна. Однак ті, хто купує чи орендує житло, у першу чергу дивляться на об'єкти, які розташовані якомога далі від воєнної інфраструктури, а також від інших важливих об'єктів, як от аеропортів, аеродромів тощо. Про це каже президент Асоціації спеціалістів з нерухомості України Юрій Піта.  

Крім того, в пріоритеті те житло, яке не має поблизу ТЕЦ, ТЕС та іншої критичної інфраструктури. За словами експерта, багато людей уникають таких будинків, бо є ризики й небезпека через обстріли росіян. Укриття теж має бути поруч. Може, не прямо в будинку, але десь в ближній доступності. Це або хороший паркінг, або, можливо, метро, або те, що можна використовувати як об'єкт укриття. На це теж люди звертають увагу.

З початком масових відключень електроенергії по Україні важливим стало ще й питання поверху, на якому пропонують покупцям житло. Піта каже, що проблема у ліфтах, які не працюють без світла, є не тільки для жителів квартир. Проблема є і для потенційних покупців, яким просто важко показати житло, якщо воно на 20 поверсі чи вище. Тому до квартир на високих поверхах буквально не доходять. Це актуально і для купівлі, і для оренди.

Восени ще є й запити на заміське житло. До нього є своя вимога: людям потрібні переважно енергонезалежні будинки. Тобто, щоб там стояли твердопаливні котли або був генератор. Власне це основні аспекти, які зараз потрібні людям. І, найімовірніше, всі ці тенденції зберігатимуться у 2023 році.  Такі вимоги до житлових об'єктів залишаться, мабуть, уже в новому році. Тобто, розташування, поверх і, якщо це заміська нерухомість, незалежне енергозабезпечення будинку, – пояснив експерт.

Що буде з попитом

До війни інвестори скуповували однокімнатні квартири, враховуючи підвищений попит. Однак, за прогнозами експертки ринку нерухомості Вікторії Берещак, після війни попит зросте і на двокімнатні квартири площею 65 – 80 "квадратів". Ще один фактор, який радить оцінювати експертка, це приватність і рівень безпеки комплексу. Це стосується і охорони, і потрапляння сторонніх в лобі, і приватність громадських просторів на території.

Зараз говорять про ймовірне зростання цін на новобудови в Україні та в Києві зокрема.  На думку експертки Вікторії Корєтнік- ціни на квартири у новобудовах знизяться відсотків на 20 до весни а може й раніше. Також на її думку, не варто вірити «замовним» матеріалам у ЗМІ про нібито ймовірне майбутнє зростання цін. Зараз на погляд експерта, забудовники з останніх сил стримують ціни на нові метри. Але подання цін неминуче.

«Не варто брати до уваги слова забудовників про подорожчання будівельних матеріалів — адже всі ми знаємо, ціни на новобудови були суттєво «роздуті», а насправді, коли продано пара перших поверхів багатоповерхівки — будівництво виходило в нуль та далі йшов прибуток» — коментує ситуацію Вікторія Корєтнік.

Раніше ми писали, що через загрозу військових дій та проблеми зі світлом ціни на квартири в Києві помітно впали і останні півроку залишаються стабільними. Житло стало доступним незалежно від умов. Але кожен обирає відповідно до власних потреб: комусь важлива квартира біля центра, хтось переймається через вартість. Деякі хочуть квартиру поменше, щоб заощадити на опаленні. Що пропонують ріелтори?

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.