«Я жив в бурсі на Подолі і на третій день життя там, я вийшов і дивлюся музичний магазин. Пішов туди і мені чувак каже: «Ти по трубу?», я кажу: «Так, я по трубу!». І я взяв собі трубу, навчився на ній грати і тут я записав трубу».
Процес розслідування справ зниклих безвісти в Україні триватиме роками
Під час війни в Україні зникли безвісті понад 15 тис. людей. Цифра 15 тис. є консервативною, якщо врахувати, що в одному лише Маріуполі, за оцінками української влади, загинули або зникли безвісти 25 тис. осіб.
Про це заявив Директор Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (ICMP) Метью Холлідей, передає Reuters.
Він вважає, що процес розслідування справ зниклих безвісти в Україні триватиме роками, навіть після припинення бойових дій. Холлідей заявив, що наразі невідомо, скільки людей були насильно переміщені, утримуються під вартою в Росії, розлучені зі своїми сім'ями, або померли та поховані в імпровізованих могилах.
"Зараз головне – вжити всіх необхідних заходів, щоб забезпечити ідентифікацію якомога більшої кількості осіб. Більшість зниклих безвісти та загиблих є жертвами воєнних злочинів, тому винні мають бути притягнуті до відповідальності", - говорить Метью Холлідей.
Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти створена після балканських воєн 1990-х років, організація базується в Гаазі. У липні ICMP відкрила офіс у Києві, щоб допомогти Україні документувати та розшукувати зниклих безвісти.
11 листопада в рамках обміну вдалося повернути додому 45 захисників. Усі звільнені – військовослужбовці Збройних сил України, рядовий та сержантський склад. Серед тих, хто повернувся додому, – представники 58-ої окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського, 53-ої окремої механізованої бригади, 30-ої окремої механізованої бригади, 10-го окремого мотопіхотного батальйону "Полісся", 93-ої окремої механізованої бригади "Холодний Яр", 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади, 43-ої окремої артилерійської бригади, 1-ої окремої бригади спеціального призначення імені Івана Богуна. Також вдалося повернути два тіла загиблих захисників.
У середу, 23 листопада, відбувся черговий обмін військовополоненими між Україною та росією. Додому повернули 36 наших людей — одного цивільного і 35 військових. Серед звільнених — хлопці, які захищали Маріуполь, а також нацгвардійці, що були взяті у полон на ЧАЕС у перші дні повномасштабного російського вторгнення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.