Війна закінчиться у 2025 році. Або її можна буде завершити мирними переговорами, або одна з воюючих сторін буде знищена
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Останній online» — це пісня, яка говорить про емоції, що супроводжують прощання, тому що обом буває не просто в цій ситуації. Кожен з нас, хто хоч раз переживав такий момент, той, коли потрібно відпустити когось, хто був важливим у нашому житті. Цей трек про конкретну мить — ту, коли в останній момент хтось когось не почув, промовчав..», — розповіла про свій хіт YALLA.
19 листопада набув чинності новий закон про пенсії
Українці, які перебували в російському полоні, отримають стаж до пенсії. Це передбачає Закон України № 2010-IX “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей", який набрав чинності сьогодні, 19 листопада. Про це повідомили в Пенсійному фонді України.
"Громадяни України, стосовно яких згідно із Законом України № 2010-ІХ встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню", - йдеться в повідомленні ПФУ.
Страхові внески сплачуються з державного бюджету за весь період полону та протягом шести місяців після звільнення. Тому період перебування у полоні зараховуватимуть до страхового пенсійного стажу та до страхового стажу роботи у шкідливих умовах. Це дає право на призначення пільгової пенсії.
За перші пів року 2022 середня пенсія зросла на 17% у гривні та на 10% у доларовому еквіваленті. Пенсіонери отримували 4 437 гривень або ж 152 доларів у порівнянні з відповідним періодом того річ. Проте вже за місяць, після зміни курсу національної валюти у липні 2022, середня пенсія становить 121 долар (4 496 гривень). Кількість пенсіонерів, які отримують виплати менші за 3 тисячі гривень, зменшилась з 54% у до 43% цьогоріч. Натомість збільшився відсоток пенсіонерів, які отримують понад 10 тисяч гривень — до 6,6%. Від 5 тисяч до 10 тисяч гривень отримують 18,5% пенсіонерів проти 13,5% у першому півріччі торік. За рік кількість пенсіонерів скоротилась майже на 200 тисяч. Темпи скорочення дещо вщухли: якщо за I півріччя 2021 року кількість пенсіонерів зменшилась на 1,5%, то у відповідний період 2022 — на 0,6%. Загалом станом на липень в Україні понад 10 мільйонів пенсіонерів.
Нагадаємо, в Україні пенсіонери-переселенці можуть отримати надбавку до пенсії у 20%. Крім того, українці, які втратили роботу, зможуть зберегти пенсію.
Також Інформатор писав, як подати заяву про призначення пенсії за віком під час війни
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.