“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Наразі потрапити на територію Лаври можуть лише ченці, священнослужителі та працівники монастиря
Керівництво Національного заповідника "Києво-Печерська Лавра" з п'ятниці, 11 серпня, закриваю територію Нижньої Лаври для відвідування. Обмеження вже почали діяти й продовжать до того часу, доки комісія Мінкульту не поверне у державне користування всі корпуси монастиря.
Як заявив в.о. директора заповідника "Києво-Печерська Лавра" Максим Остапенко, на територію можуть потрапити лише священнослужителі, працівники монастиря й ченці. Вірянам рекомендують скористатися іншими храмами, де богослужіння продовжено. А саме: Храм Сергія Радонезького, Храм Агапіта Печерського, Храм Воскресіння Христового, Храм Антонія і Феодосія Печерських із Трапезною палатою, Успенський собор.
"Всі знають, що на території монастиря знаходиться 79 корпусів. На даний момент у користуванні заповідника знаходиться лише 10 приміщень. У зв'язку з чим нами було ухвалено рішення закрити територію Лаври, щоб прискорити процес передачі ще 30 приміщень у користування заповідника", - зазначив Остапенко.
Він додав, що ченці можуть залишатися на території Лаври. Проте у готелях, які є у монастирі, буде організовано центри реабілітації військових. Тому ченцям до них доступ закритий.
Зранку біля Лаври було багато поліції. Правоохоронці опечатали 54 корпус Лаври, де був Дім "Лаврський паломник". Як повідомляють ЗМІ, прихожани намагалися прорватися до лаври, але поліція їх не впускає. Також віряни не збираються виходити й забарикадувалися у 58-му корпусі – це готель для парафіян.
СБУ, ще у листопаді 2022 року відкрила кримінальне провадження щодо прославляння росії священнослужителями Києво-Печерської Лаври. У грудні почалися перевірки, на яких підставах УПЦ МП займає території Національного заповідника.
Вже 2 грудня минулого року чоловічий монастир на території Лаври зареєстрували як монастир Православної Церкви України. Згодом державі повернули Трапезну та Успенський собор. Що стосується Нижньої Лаври, то договір про її оренду УПЦ МП було розірвано ще у березні.
Проте приміщення досі не звільнені. Станом на 11 липня кілька корпусів вдалося опечатати. Але проблеми із московським патріархатом, який вчепився мертвою хваткою за Лавру, все ще є. Окрім ченців роботу комісії блокують ще й віряни.
Раніше ми писали, що у Лаврі в ящики для пожертв збирають кошти на 33-мільйонну заставу для Паші Мерседеса. Мен ніж за місяць потрібну суму зібрали. Вже 7 серпня митрополита випустили з СІЗО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.