Перші заяви України та Швейцарії на саміті миру: Зеленський та Амгерд - про шляхи до мирного врегулювання війни з РФ

Зеленський підкреслив історичне значення домовленостей, а Амгерд закликала міжнародну спільноту до активної підготовки ґрунту для мирного процесу

Володимир Зеленський та  Віола Амгерд
Виступ лідерів України та Швейцарії на саміті миру у Швейцарії. Фото: Getty Images

Президент України Володимир Зеленський та голова Федеральної ради Швейцарії Віола Амгерд виступили з заявами на відкритті Глобального саміту миру в Бюргенштоку, наголосивши на необхідності прямих переговорів між Україною та Росією. Зеленський акцентував на об'єднанні світової спільноти заради миротворчого процесу. А Амгерд вказала на необхідність підготовки до прямих переговорів з Росією для досягнення стабільного миру.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що все, про що буде домовлено на саміті, стане частиною необхідного миротворчого процесу, який має історичне значення. За його словами, цей день є днем спільного успіху, коли вдалося дати шанс дипломатії.

Президент підкреслив, що Україна ніколи не прагнула війни; єдиною стороною, яка її хотіла, є Путін. Але світ сильніший і готовий до мирного врегулювання. Він також зазначив, що на саміті присутні представники 101 країни та міжнародної організації, що свідчить про глобальну підтримку України. За його словами, саміт об’єднав представників з усіх частин світу, включаючи різні нації та політичні полюси.

"Все, про що буде домовлено сьогодні на саміті, стане частиною такого важливого нам миротворчого процесу. Вірю, що ми побачимо тут на саміті, як робиться історія. Дякую вам за вашу підтримку, і нехай справедливий мир буде встановлено якомога швидше", - заявив глава держави.

Лідер Швейцарії Віола Амгерд підкреслила, що в певний момент Україна та Росія повинні будуть вести прямі переговори, і міжнародна спільнота має підготувати ґрунт для цього. Вона наголосила, що мирна конференція у Швейцарії має на меті надихнути мирний процес і вжити конкретних заходів у цьому напрямку.

"Якщо ми хочемо надихнути процес до миру, Росія повинна також бути включена в нього в певний момент у майбутньому. Це зрозуміло всім", – вказала Амгерд, зазначивши, що міжнародна спільнота може "підготувати ґрунт для прямих переговорів між сторонами, що воюють".

Голова Федеральної ради також вказала, що агресія Росії проти України серйозно порушила мирний порядок, заснований на Статуті ООН. Амгерд зазначила, що міжнародна спільнота може підготувати ґрунт для прямих переговорів між сторонами конфлікту.

 

Деталі Глобального саміту миру

Росія не бере участь у саміті, називаючи захід упередженим, а Швейцарію – "відверто ворожою" країною. Перед самітом президент Росії Володимир Путін висунув нові нездійсненні умови для початку мирних переговорів, зокрема виведення українських військ з окупованих територій та відмову України від вступу до НАТО.

Президент Зеленський зазначив, що саміт може закласти основу для подальшого залучення представників Росії до переговорів, але на основі української "формули миру", яку Москва не визнає. Україна вже заздалегідь готується до проведення наступного саміту. Перший саміт у Бюргенштоці буде фактично інавгураційним, "пристрілочним", а на другому вже почнеться робота, виходячи з результатів першого. І на другому саміті може бути присутньою Росія – за деяких умов, сказав заступник глави Офісу президента Ігор Жовква. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube