На польсько-українському кордоні хочуть відкрити додаткові КПП для пропуску вантажівок: подробиці

Українська влада офіційно запропонувала польскій стороні відкрити додаткові контрольно-пропускні пункти на спільному кордоні задля швидшого пропуску пустих вантажівок

КПП, Польща, Україна
На кордоні з Польщею можуть відкрити додатковий КПП

Україна запланувала відкриття на кордоні з Польщею допоміжних пунктів пропуску для вантажівок. Українська влада висунула пропозицію Польщі стосовно прискорення руху вантажних автомобілів в обидва боки. Для цього знадобиться щонайменше ще один додатковий КПП на кордоні.

Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі телемарафону. За його словами, ініціатива стосується лише порожнього вантажного автотранспорту.

"Ми бачимо факти, коли гуманітарні вантажі не пропускаються. Тому йдеться про порушення базових міжнародних конвенцій у частині вільного пересування критичних товарів", -  також заявив він.

Він також розповів, що у разі реалізації коцепції, це ймовірно, на практиці допоможе прискорити рух вантажівок в обидва боки. Також посадовець наголосив, що позиція України та Єврокомісії стосовно мітингів польських перевізників на польсько-українському кордоні збігається. Цей протест не має нічого спільного з заявленими цілями активістів.

"Ми бачимо факти, коли гуманітарні вантажі не пропускаються. Тому йдеться про порушення базових міжнародних конвенцій у частині вільного пересування критичних товарів", - сказав Висоцький.

Висоцький анонсував, що у суботу пройдуть перемовини між польським та українським урядом. Зокрема, з української сторони буде висунуто цей аргумент. Блокада кордону завдала збитків українським експортерам, адже вони мають контракти за якими постачання товарів до Європи мало б відбуватись у чітко зазначені терміни, проте, через протести поляків, вони вимушені користуватись об'їзними шляхами, які знаходяться далі, аніж планувалась за угодами підприємців.

"Сподіваємося, що в підсумку цейстрайк завершиться, і сума втрат не сягне мільйонів євро", - підкреслив чиновник.

Розширення протесту польських перевізників та фермерів

23 листопада акція протесту польських перевізників поширилась на ще один пункт пропуску "Медика-Шегіні". До акції долучились фермери з ініціативи "Зраджене село". Вони вийшли на мітинги перед цим КПП. Один з організаторів заходу повідомляв, що це лише тимчасовий мітинг на три дні.

Проте вчора стало відомо, що страйк буде тривати до 26 листопада з 9:00 до 20:00, а з 27 листопада до 3 січня - цілодобово. Один з лідерів польських перевізників Рафал Меклер заявив, що протест на пункті пропуску Ягодин-Дорогуськ, який проводять польські перевізники, продовжать до 1 лютого 2024 року.

"Ми подали ще одну заявку. Протест у Дорогуську продовжено до 1.02.2024. Прийнято без застережень!" - написав він.

Смертельні наслідки протестів

Віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників Володимир Балін 23 листопада розповів, що на стоянці біля КПП "Корчова-Краківець" на польсько-українському кордоні помер вже другий український водій. Зазначається, що він помер вночі у четвер. Чоловік мав авто на харківських номерах. Загалом це вже другий випадок, який стався у розпал протестів польських перевізників.

"Я розумію, що скоріше за все причини там фізіологія, але так чи інакше, стрес, який вони отримують через цей страйк, через те, що вимушені жити в кабінах і незрозуміло коли вони зможуть попасти в Україну, додає негативу і спричинює певні ситуації. Там уже будуть розбиратися медики та правоохоронні органи, але факт є", - додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube