Міжнародний автомобільний пункт пропуску із залізничним сполученням Нижанковичі – Мальховичі запрацює у найближчі пів року
У Львівській області почали облаштовувати міжнародний пункт пропуску для легкових автомобілів із залізничним сполученням на кордоні з Польщею. Його спорудять у Самбірському районі, у Нижанковичах. Планується, що пункт пропуску запрацює через шість місяців.
Про це повідомив Максим Козицький, начальник Львівської обласної військової адміністрації. Він нагадав, що українці ще у вересні 2021 року разом з тодішньою очільницею Підкарпатського воєводства, Евою Леніарт, заклали капсулу будівництва.
Через війну темпи будівництва дещо знизились. Втім, на той час була домовленість, що пункт пропуску відкриють не відразу, а упродовж чотирьох років. Так що загалом плани не зірвали.
"Сьогодні з новопризначеною очільницею Підкарпатського воєводства пані Терезою Кубас-Гуль оглянули хід робіт на майбутньому автомобільному пункті пропуску. Зараз він уже на завершальному етапі", - проінформував Козицький.
За його словами, цілком ймовірно, що з часом тут також буде і пішохідний перехід до польських Мальховичів. Проте наразі йдеться про пункт пропуску легковиків, який матиме з'єднання із залізницею.
"На дільницях «Самбір – Хирів» та «Держкордон – Старява – Хирів – Нижанковичі – Держкордон» повністю переобладнали для міжнародних пасажирських чи вантажних залізничних перевезень. Зараз розглядається питання щодо курсування на дільниці «Кросценко — Старява — Хирів — Нижанковичі — Перемишль» чотирьох регіональних міжнародних поїздів. Місткість кожного – 206 пасажирів", - сказав очільник Львівщини.
Новий пункт пропуску планують відкрити через шість місяців. Також у планах ще один - Лопушанка – Міхновець.
Як писав Інформатор, Україна змінила правила виїзду за кордон для автобусів. Послуга електронної черги для перетину кордону автобусами з 12 лютого, стане доступною на всіх пунктах пропуску з країнами ЄС та Молдовою. Йдеться виключно про реєстрацію в системі для перетину кордону за принципом "реєструйся та їдь". У підсумку це дозволить отримати кордон без черг та поїздки відповідно до графіка руху.
У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури просять зважити на цей факт і пояснюють, що електронна черга для перетину кордону – це інструмент, який дозволяє водію та перевізнику керувати власним часом замість очікування на перетин кордону у фізичній черзі перед пунктом пропуску. Варто знати, що користування електронним сервісом єЧерга є безплатним.
Останні комплексні ракетно-дронові атаки різних українських міст з боку рф є спробою перевантажити ешелоновану систему ППО, вважає авіаексперт Анатолій Храпчинський.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут