На киянку за допомогою SIM-карти Водафон оформили п'ять кредитів - що вирішив суд

Невідомі отримали доступ до електронної пошти жінки та акаунту в системі "Приват24"

Суд проти Водафон
Жінка звернулася до суду через те, що на неї за допомогою SIM-карти Водафон оформили п'ять кредитів

Шахраї заволодівши SIM-картою Vodafone оформили на мешканку Києва кредити. Їх загальна сума складає п'ять тисяч гривень. Жінка зізналась, що користувалась послугами декількох фінансових організацій. За її словами, отримані кредити вона повернула вчасно. 

Як наголошується у рішенні Подільського районного суду Києва, 3 листопада 2019 року невідомі особи заволоділи SIM-картою мобільного оператора Vodafone. Вони отримали доступ до електронної пошти, акаунту в системі "Приват24" киянки. Загалом на неї оформили п'ять кредитів.

Гроші фінансових організацій переказали на іншу картку. Про кредити жінка дізналася з виписки Українського бюро кредитних історій. Вона надала суду письмові докази, а саме - звернення до директора фінансової організації, де взяли кредит, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінального провадження від 04.01.2019 року та виписки з ПриватБанку по картці. 

Рішення суду

Жінці відмовили у задоволенні позову. Вона не надала доказів щодо вчинення шахрайських дій відносно неї. 

"Вимоги жінки, що ґрунтуються на підставі договору від 03.11.2019 року, не підтверджені матеріалами справи. Враховуючи відсутність у матеріалах справи доказів того, що відносно позивачки дійсно були вчиненні шахрайські дії третіми особами, наразі відсутні підстави для задоволення позовних вимог", - наголосили у суді. 

Що робити, якщо шахрай взяв онлайн-кредит на ваше ім’я

Мікрокредит ‒ це невелика сума грошей, яку банк або небанківська організація надає в кредит на певний період. Такий кредитний договір можна укласти з мікрофінансовою організацією (МФО), у тому числі через інтернет. Для цього необхідно лише зареєструватись на сайті МФО і внести всі необхідні дані. Процес недовгий та нескладний, тому цим все більше користуються недобросовісні особи ‒ шахраї. У випадку виявлення факту укладення на ваше ім’я договору онлайн-кредиту необхідно дізнатися, в якій саме МФО взято кредит і яку суму ви начебто винні, та:

  • звернутися до МФО з вимогою надати завірені в установленому порядку копії кредитного договору, що має містити номер, дату укладення, реквізити кредитора, а також документів, які підтверджують, що саме ви укладали договір.

Крім того, варто зазначити у зверненні до МФО, що особисто ви ніяких кредитних договорів з МФО не укладали, коштів не отримували (за наявності навести необхідні докази) та вимагаєте скасувати заборгованість, що начебто рахується за вами;

  • записувати всі телефоні розмови зі співробітниками МФО чи колекторськими компаніями, що намагатимуться стягнути з вас відповідну заборгованість, які в майбутньому можуть бути використані як докази неправомірних дій таких організацій;
  • звернутися до правоохоронних органів із заявою про вчинення щодо вас кримінального правопорушення, зокрема шахрайства, яке полягає в оформленні на вас кредиту. Це робиться задля того, щоб правоохоронний орган зміг зафіксувати факт правопорушення та внести відомості щодо нього до Єдиного реєстру досудових розслідувань;
  • за бажанням повідомити щодо укладення на ваше ім’я онлайн-кредиту сторонньою особою Департамент кіберполіції Національної поліції України, до повноваження якого належить участь у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики щодо попередження та протидії кримінальним правопорушенням, механізм підготовки, вчинення або приховування яких передбачає використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку;
  • звернутися зі скаргою щодо укладення договору онлайн – кредиту на ваше ім’я сторонньою особою з використанням підроблених документів до Національного банку України з метою проведення перевірки та відібрання пояснень від МФО.

Якщо всі вищеперераховані дії не призвели до бажаного результату, варто звернутися до суду з позовною заявою про визнання недійсним кредитного договору. В ході розгляду справи необхідно буде надати докази, що договір ви не укладали, про його існування не знали, на вебсайті МФО не реєструвались і листування з ними взагалі не вели. Варто подати клопотання до суду про витребування у мобільного оператора, номер якого було зазначено для отримання кредиту, відомостей про місцеперебування мобільного пристрою за номером телефона та роздруківку повідомлень, а також інформації у банківської установи щодо рахунку (картки), на який перераховані кредитні кошти. Після того, як буде доведено факт шахрайства, рекомендуємо вам звернутися в Бюро кредитних історій з вимогою вилучити запис про оскаржену кредитну заборгованість з вашої кредитної історії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube