На київському вокзалі встановили величезні металеві труби: навіщо і що це значить

На вокзалі в Києві встановили незвичайну статую

Нова статуя на вокзалі Києва
Укрзалізниця встановила на київському вокзалі оригінальну статую

На території київського вокзалу встановили нову скульптуру. Представники Укрзалізниці зазначили, що вона символізує боротьбу сили духу з системою. Стало відомо, що це за статуя та як вона виглядає.

Про це розповіли у преслужбі Укрзалізниці. Зазначається, що таким чином компанія долучилася до Львівського тижня скульптури. Тепер на другому поверсі залізничного вокзалу Києва пасажири можуть побачити статую Олекси Фурдіяка та Ігоря Слободяна. Митці назвали свою роботу "Дудіння". Це інтерактивний металевий об'єкт. Він виконаний у формі трьох величезних труб, які закликають людей підійти та спробувати засурмити.

Скульптура Дудіння на київському вокзалі
Скульптура Дудіння на київському вокзалі

Зазначається, що ця статуя символізує боротьбу сили духу з системою. Образною асоціацією також є Труди Єрихону - це відсилка на Біблію. Річ у тім, що в Старому Завіті розповідалося про облогу євреями, які поверталися з єгипетського полону в Палестину, міста Єрихона, який стояв у них на шляху. На сьомий день єврейські священники стали обходити стіни міста, сурмить у труби, і від цього звуку стіни розвалилися.

Слід зазначити, що на львівському залізничному вокзалі також з'явилася нова скульптура. Там це робота Володимира Семківа, яка символізує віру в майбутнє попри травми та розчарування: митець назвав проєкт "Прямостоячий".

Скульптура Прямостоячий на львівському вокзалі
Скульптура Прямостоячий на львівському вокзалі

Львівський тиждень скульптури 2023

Попри повномасштабну війну львівський тиждень скульптури все ж відбувся. Цьогоріч до події долучилися чимало художників, музеїв, колекціонерів, партнерів проєкту тощо. Митці розповіли, що цьогоріч вони хочуть показати роботи на тему взаємодії старого та нового. 

"В діалозі, співставленні чи протиріччі за допомогою універсальної мови скульптури й інших видів просторового мистецтва – ми говоримо про час, про місто, про міфи, канони, форму і значення, мир та війну", - зазначають представники проєкту.

Відомо, що в 2022 році виставку монтували під ракетні обстріли, а відбувалася вона вже в період блекаутів. Цьогоріч митці попри все продовжують долучатися до проєкту та демонструвати українцям свої роботи. Львівський тиждень скульптури відбудеться на більше ніж 10 виставкових просторах, де будуть представлені понад 300 скульптур, об’єктів та інсталяцій, включаючи великі паркові та вуличні скульптурні проєкти. Дати проведення: з 20 вересня по 11 жовтня. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube