На Харківщині тисячі громадян приєдналися до "Армії відновлення" - що потрібно робити та яка зарплата

Читать на русском

У Харківській області близько 10 тисяч громадян приєдналися до суспільно корисних робіт

Читать на русском
Армія відновлення
На Харківщині рекордна кількість громадян приєдналася до "Армії відновлення"

У Харківській області близько 10 тисяч громадян приєдналися до суспільно корисних робіт

У Харківській області вже близько 10 тисяч людей працюють в "Армії відновлення". Це рекордна кількість по всій Україні. За ці суспільно корисні роботи громадяни отримують зарплату. Експерти розповіли, як саме громадяни допомагають  країні. 

Про це повідомили в Харківській обласній службі зайнятості. Зазначається, що було видано 9 927 направлень до "Армії відновлення в регіоні". На оплату праці цих людей виділено близько 65 мільйонів гривень. До робіт приєдналися жителі з 52 різних громад області. 

Слід зазначити, що робота в "Армії відновлення" не може оплачуватися менш ніж мінімальна зарплата. Тобто, це щонайменше 6 700 гривень на місяць. Цей проєкт запроваджений урядом восени 2022 року з метою залучення до відбудови країни людей, які тимчасово втратили роботу.

Програма орієнтована на працездатних громадян, а також на тих, хто не підлягає призову на військову службу. Це стосується тих громадян, які не мають обмежень за станом здоров'я або за віком до роботи в умовах воєнного стану. З кожною особо, яка приєднується до суспільно корисних робіт, укладають строковий трудовий договір. 

"Армія відновлення в Україні"

Люди, які з різних причин залишилися без роботи, можуть приєднатися до "Армії відновлення України". Як пояснювали в Міністерстві економіки України, це можуть бути роботи, які спрямовані на задоволення потреб ЗСУ, або ж для забезпечення загальних потреб економіки та населення. Перелік робіт залежить від конкретного регіону. Зокрема, це може бути:

  • розбір завалів та відновлення будинків, пошкоджених у результаті бойових дій;
  • заготівля дров для військових та населення;
  • розвантаження гуманітарної допомоги;
  • укріплення дамб;
  • розчищення автомобільних доріг від завалів;
  • надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям літнього віку.

За інформацією Державної служби зайнятості, по всій Україні до "Армії відновлення" приєдналися близько 50 тисяч громадян. На оплату їхньої праці виділено понад 305 мільйонів гривень. Найбільше направлень видано в Харківській області (9 502), а також в Полтавській (7 461), Донецькій (5 845), Київській (5 413) та Чернігівській (5365) областях. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.