На фоні теракту в Грозі: росія може повернутися до Ради ООН з прав людини через таємне голосування - Reuters

Читать на русском

Про Раду ООН з прав людини Нєбєнзя заговорив всього через кілька годин після того, як у Грозі Харківської області окупанти вбили 51 людину

Читать на русском
Рф хоче повернутися до Ради ООН з прав людини
Василь Нєбєзня

Про Раду ООН з прав людини Нєбєнзя заговорив всього через кілька годин після того, як у Грозі Харківської області окупанти вбили 51 людину

Росія може мати шанс бути переобраною на своє колишнє місце в Раді ООН з прав людини через зростаючу "втому від України". Таємне голосування за місце в Раді відбудеуться 10 жовтня, а кандидат повинен отримати більшість голосів. 

Про наміри росії повернутися до Ради ООН з прав людини повідомили Reuters неназвані дипломати 6 жовтня. Втім, ймовірність повернення росіян до Ради  викликала й шквал критики. 

У виданні зазначають, що Василь Нєбєнзя, російський дипломат і постійний представник при ООН, розповів про Раду з прав людини при ООН у Нью-Йорку 5 жовтня, лише через кілька годин після того, як російська ракета вбила щонайменше 52 мирних жителів в Грозі Харківської області. Раніше 26 вересня повідомлялося, що росія змагається за вільне місце в Раді проти Албанії та Болгарії. Вибори відбудуться 10 жовтня, і успішний кандидат повинен отримати більшість, щонайменше 97 голосів, щоб стати членом ради.

Росію виключили з правозахисного органу ООН під час позачергової сесії 7 квітня 2022 року 93 голосами "за", 25 "проти" та 58 утрималися. Офіційні особи, які підтримали цю пропозицію, заявили, що вона свідчить про "рішуче засудження міжнародної спільноти агресивних дій Москви щодо сусідньої держави".

Росія здійснила ряд порушень прав людини під час повномасштабного вторгнення в Україну. Йдеться про умисне вбивство мирних жителів, обстріл цивільних територій, катування, сексуальне насильство та викрадення, зокрема дітей. Кілька країн визнали геноцидом злочини росії проти України.

У звіті U.N Watch, Фонду прав людини та Центру прав людини Рауля Валленберга, опублікованому у вересні, зроблено висновок, що росія "не відповідає вимогам" для членства в Раді з прав людини. Однак, як стверджують джерела Reuters, є відчуття, особливо серед країн Африки та Азії, що зростає втома від війни в Україні.

Крім того, існує сумнів щодо перспективи домінування у Раді західних країн. Росія давно представляє себе другом Африки та державою, яка може представляти інтереси Африки на світовій арені.

 

Шквал критики міжнародних чиновників

Новини про спробу росії переобратися на своє місце в Раді викликали широке засудження з боку міжнародних чиновників. Так, британський міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі назвав це "фарсом".

Зі свого боку, речник Держдепартаменту США Метью Міллер підкреслив, що це "не узгоджується з їхніми діями в Україні". Марк Лімон, виконавчий директор Universal Rights Group, сказав, що це "очевидно буде катастрофічним для довіри до Ради ООН з прав людини. 

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що президент Володимир Зеленський зпропонував реформувати Радбез ООН. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.