Протягом доби Чернігівщина зазнала обстрілів, 16 квітня знеструмлено повітряні лінії, відключено 2,5 тисячі споживачів у 19 населених пунктах
Через негоду знеструмлювалось близько 145 тисяч споживачів у Дніпропетровській області. Водночас у Донецькій області в результаті грози без світла лишилася шахта - під землею були 135 робітників. Про це 16 квітня повідомили у Міненерго.
Через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі застосовувалися графіки відключень світла у Харківській області, обмеження діють і сьогодні. У вечірні пікові години відбувалось екстрене постачання електроенергії з Румунії і Польщі.
Увечері через негоду відключалась високовольтна лінія на Дніпропетровщині. Лінію оперативно підключено. Також через грозу і шквальний вітер відключилось обладнання на високовольтній підстанції у Кривому Розі, знеструмилось 145 тисяч побутових споживачів, промисловість, частково - інфраструктура міста. Надвечір споживачів заживлено.
У Дніпрі на високовольтній підстанції відключилось обладнання, знеструмились побутові споживачі, яких протягом пів години заживлено. Через негоду відключилась повітряна лінія на Донеччині, знеструмились побутові споживачі й шахта (135 працівників виведено на поверхню). Протягом доби Чернігівщина зазнала обстрілів. Знеструмлено повітряні лінії, відключено 2,5 тисячі споживачів у 19 населених пунктах.
Води в ставку-охолоджувачі ЗАЕС достатньо. Усі блоки тимчасово окупованої станції перебувають у стані «холодний зупин».
Диспетчерський центр «Укренерго» закликає щодня ощадливо споживати електроенергію з 19:00 до 22:00. Енергетики одночасно працюють над двома важливими завданнями: ліквідацією наслідків масованих ракетних та дронових ударів росіян та підготовкою до наступного опалювального сезону.
Обсяг пошкоджень енергооб’єктів після трьох масованих комбінованих атак ворога надзвичайно великий. Через це всі вцілілі електростанції та високовольтні підстанції «Укренерго» працюють на максимумі своїх можливостей, щоб виробити та передати достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів. Але навіть в цій складній ситуації не можна знехтувати ремонтною кампанією, під час якої електростанції готують своє обладнання до наступного опалювального періоду. Для ремонту частину обладнання треба зупиняти, що зменшує можливості електростанцій виробляти електроенергію.
Енергосистема ж працює безпечно тільки якщо в ній зберігається рівновага між споживанням та виробництвом. Коли споживання зростає, а збільшити відповідно виробництво можливості немає, енергетики змушені вдаватись до обмеження споживання. Інакше обладнанню загрожують технологічні пошкодження. Диспетчери роблять все можливе, щоб в цих складних умовах підтримувати баланс в енергосистемі. Але найбільш ефективний засіб – якщо споживачі самі свідомо зменшать обсяг споживання електроенергії. Особливо велика потреба в ощадливому споживанні є в години добового максимуму – з 19:00 до 22:00.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.