У Кривому Розі три райони міста залишились без електропостачання, енергетики працюють над усуненням проблеми
Увечері понеділка, 15 квітня, більша частина міста Кривий Ріг, що у Дніпропетровській області, залишилась без електропостачання. Через негоду, яка наробила багато лиха, вели аварійні відключення світла, а інфраструктуру міста перевели на роботу на генераторах. За даними ОВА, енергетики мають полагодити пошкоджену систему за кілька годин, людей просять не панікувати.
Керівника Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул написав у Facebook, що енергетики провели аварійне відключення світла фактично по всьому Кривому Рогу. Через це робота лікарень та критичної інфраструктури зараз повністю на електриці від генераторів.
"Нагадую, що в місті 213 Пунктів незламності, де все є. Енергетики обіцяють відновлення за декілька годин", - написав він.
Відключення світла у Саксаганському, Тернівському та Покровському районах Кривого Рогу за такими адресами:
Водночас голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак закликав людей зберігати спокій. Він пояснив, що не йдеться про блекаут через дефіцит електроенергії в мережі - його спричинила погода. Трохи терпіння - і все налагодиться.
"До уваги мешканців області. Прошу зберігати спокій. Це тільки грім... Всі служби на місцях. Енергетики вже приступили до роботи", - заспокоїв Лисак жителів Кривого Рогу та деяких інших населених пунктів області, що також перебувають без світла.
Врінці у Міненерго повідомили, що найгірша ситуація зі світлом зараз у Харківській області. Через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі діють графіки відключень світла. Через технічні причини відключалось обладнання на високовольтній підстанції на Миколаївщині, внаслідок чого знеструмлювались побутові споживачі і було відключення підстанції у Чернігівській області. Без електроенергії залишились побутові споживачі та промисловість, але зараз світло вже є.
Попри все, енергосистема України працює стабільно та збалансовано навіть після трьох масованих атак росіян на енергосистему. Людей просять заощаджувати електроенергію, особливо у періоди максимального споживання – вранці та ввечері.
Нагадаємо, на Хмельницькій АЕС розпочинається підготовка до зведення енергоблоків ХАЕС-5 та ХАЕС-6 за технологією Westinghouse АР 1000. Відомо, що будівництво одного блоку становить близько п’яти років, а його орієнтовна вартість – від п’яти мільярдів доларів
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.