На Буковині священник-блогер УПЦ МП перейшов до Православної Церкви України

Єпископ Феогност вручив священнику указ та привітав його в Помісній Церкві

Василь Ковташ
Священник Василь Ковташ отримав указ про прийняття в ПЦУ

На Буковині священник Василь Ковташ, який раніше служив в УПЦ МП, прийняв рішення приєднатися до Православної Церкви України. Єпископ Чернівецький і Буковинський ПЦУ Феогност урочисто вручив йому указ про прийняття та привітав з цим важливим кроком. Він закликав інших священиків УПЦ МП також долучатися до ПЦУ.

Про це священик повідомив на своїй сторінці в Facebook. Він опублікував фото і відео із єпископом Чернівецько-Буковинським ПЦУ Феогностом.

"13 травня 2024 року. Рішення прийнято", - написав Василь Ковташ.

Єпископ Феогност вручив священикові указ та привітав його в лоні єдиної Помісної Церкви, а також запросив духовенство УПЦ МП приєднуватися.

"Ми чекаємо кожного. Будемо раді співслужити з вами біля одного престолу", – сказав владика.

Законопроєкт про заборону УПЦ МП

13 травня комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики завершив роботу над законопроєктом, який забороняє діяльність релігійних організацій, афілійованих з країною-агресором - УПЦ МП.  Очікується, що парламент зможе проголосувати за цей документ вже у травні або червні.

Питання заборони УПЦ МП зрушило з місця восени минулого року. Ще у жовтні 2023 року Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроект №8371 про заборону релігійних організацій, пов'язаних із РФ. Тоді "за" проголосували 267 депутатів. За даними "Опендатабот", до початку повномасштабної війни в Україні нараховувалось 8782 церкви Московського патріархату. За понад два роки російсько-української війни до Православної церкви України перейшло лише 685 церков.

В листопаді деякі нардепи України хотіли зірвати заборону УПЦ МП. Вони збирали підписи до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука. Зокрема, вимагали відправити затверджений у першому читанні документ на перевірку до Венеціанської комісії. Документ, зокрема підписали Данило Гетманцев, Григорій Суркіс та Сергій Льовочкін.

Нагадаємо, що поліція зняла електронний браслет із митрополита УПЦ МП Павла за рішенням суду. При цьому обвинувачений досі зобов'язаний не відлучатися з місця свого проживання без ухвали суду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube