Китай міг би направити миротворців в Україну, щоб забезпечити стійкість потенційного перемир'я між Києвом і Москвою, - заявив полковник китайської армії у відставці Чжоу Бо
Підсумки Мюнхенської безпекової конференції починають відлунювати не лише в Європі, а й у Китаї. Сухий залишок після американського демаршу у стилі MAGA можна побачити в заявах китайського військового експерта Чжоу Бо. Зокрема, полковник китайської армії у відставці Чжоу Бо, який часто представляє позицію китайської армії на міжнародних майданчиках, заявив, що Китай міг би направити миротворців в Україну, щоб забезпечити стійкість потенційного перемир'я між Києвом і Москвою.
Колишній військовий сказав, що Пекін має "достатньо військ і військової сили", щоб взяти участь у миротворчій місії. Однак він поточнив, що умовою для відправки китайських військ в Україну з миротворчою місією буде участь країн, які не є членами НАТО, наприклад, Індії. Про це пише SCMP. Видання зазначає, що роль Китаю в потенційних мирних переговорах була однією з центральних тем конференції, яка завершилася в неділю 17 лютого.
Сухий залишок після Мюнхенського MAGA демаршу зібрав у вигляді конспекту зі слів китайського фахівця найвищого рівня у Китаї експерт з медичних технологій, волонтер Євген Найштетік у себе в Facebook. А тепер що зрозумів Китай:
При цьому Найштетік зауважив, що тон китайського представника був спокійним, розважливиим. І взагалі не схоже було, що він сприймає США, як щось дуже сильне.
"Як на мене, найбільша проблема MAGA полягає в тому, що вони плутають брутальність із реальною силою", - пояснив Найштетік.
Раніше Інформатор аналізував підсумки Мюнхена, і деякі висновки китайського експерта збігаються з нашими оцінками. Ми писали, що США погрожують Європі припинити військову підтримку, але це – блеф. Трамп прагне змусити Європу витрачати більше на оборону, адже саме там перебуває головна загроза у вигляді Росії. Проте відмова США від підтримки ЄС буде для них надто дорогою: у відповідь Європа може піти на зближення з Китаєм, що створить для Америки серйозні ризики у глобальній конкуренції.
По-друге, відмова Зеленського підписати угоду про розробку українських надр викликала роздратування у Вашингтоні. Це стратегічний крок Києва – Україна показує, що може торгуватися. Однак головний висновок після Мюнхена невтішний: Зеленському доведеться шукати спільну мову з Трампом, адже розраховувати лише на підтримку Європи складно – там не готові витрачати на оборону навіть 5% ВВП.
Зрештою, ключова проблема MAGA – плутати брутальність із реальною силою. Китай вже почав переглядати свою стратегію, а Європа – шукати нові балансуючі механізми. В той час, як США продовжують розігрувати внутрішньополітичні шоу, глобальний порядок змінюється – і Китай прагне зайняти в ньому лідируючу позицію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.