Мюнхенське MAGA: погляд офіційного представника армії Китаю

Китай міг би направити миротворців в Україну, щоб забезпечити стійкість потенційного перемир'я між Києвом і Москвою, - заявив полковник китайської армії у відставці Чжоу Бо

Мюнхенське MAGA: погляд офіційного представника армії Китаю
Огляд реакції Китаю на Мюнхенську конференцію

Підсумки Мюнхенської безпекової конференції починають відлунювати не лише в Європі, а й у Китаї. Сухий залишок після американського демаршу у стилі MAGA можна побачити в заявах китайського військового експерта Чжоу Бо. Зокрема, полковник китайської армії у відставці Чжоу Бо, який часто представляє позицію китайської армії на міжнародних майданчиках, заявив, що Китай міг би направити миротворців в Україну, щоб забезпечити стійкість потенційного перемир'я між Києвом і Москвою.

Колишній військовий сказав, що Пекін має "достатньо військ і військової сили", щоб взяти участь у миротворчій місії. Однак він поточнив, що умовою для відправки китайських військ в Україну з миротворчою місією буде участь країн, які не є членами НАТО, наприклад, Індії. Про це пише SCMP. Видання зазначає, що роль Китаю в потенційних мирних переговорах була однією з центральних тем конференції, яка завершилася в неділю 17 лютого.

Сухий залишок після Мюнхенського MAGA демаршу зібрав у вигляді конспекту зі слів китайського фахівця найвищого рівня у Китаї експерт з медичних технологій, волонтер Євген Найштетік у себе в Facebook. А тепер що зрозумів Китай:

  1. Якщо Президент Трамп звертається до Китаю (а він звертається) щодо впливу на війну в Україні, то Китай дійсно може мати вплив, але це означає, що США на це не здатні.
  2. Колективні гарантії безпеки це те, на що Китай може піти.
  3. Ми не знаємо, скільки продовжиться війна, ми тільки знаємо, що вона продовжиться якийсь час.
  4. Після припинення вогню в Україні та прийняття рішення про залучення миротворчих сил, Китай (може з Індією) міг би надати своїх миротворців в достатній кількості, адже європейських Росія не сприйме.
  5. Після цього Китай готовий взяти лідируючу роль у відновленні та модернізації української інфраструктури, адже експерт не вважає якісь інші країни здатними конкурувати у цьому питанні.
  6. Китай не вірить у зони впливу, про які говорить Росія, втім якщо Росія готова воювати і вмирати за ці зони впливу – де факто ці зони впливу існують. Подобається це комусь чи ні.
  7. Після зневажливого виступу американського віце-президента Китай активізує роботу з Європою.
  8. Американський імідж різко погіршується через відмову від міжнародних зобовʼязань.
  9. Тайвань однозначно буде китайським. Бажано мирним шляхом, але якщо доведеться воювати, то з ким? Із Штатами? Байден сподівався в цьому регіоні на союзників, Трамп відвертається від всіх союзників. Хто буде воювати з Китаєм за США? В тому регіоні залишилася тільки Японія. У разі конфлікту Південна Корея буде зайнята північною сусідкою, Філіппіни не мають жодного стратегічного значення, в Австралії низький рівень підтримки будь-якої війни, Велика Британія вже точно не посилатиме свій флот. За всіма розрахунками у поточній ситуації США програє Китаю.
  10. Китай модернізує ядерний арсенал тому, що бачить, що ядерна зброя працює для стримування, адже якщо б в Росії не було ядерної зброї війська НАТО вже були б в Україні.

 

При цьому Найштетік зауважив, що тон китайського представника був спокійним, розважливиим. І взагалі не схоже було, що він сприймає США, як щось дуже сильне.

"Як на мене, найбільша проблема MAGA полягає в тому, що вони плутають брутальність із реальною силою", - пояснив Найштетік.

Паралелі з аналізом Інформатора

Раніше Інформатор аналізував підсумки Мюнхена, і деякі висновки китайського експерта збігаються з нашими оцінками. Ми писали, що США погрожують Європі припинити військову підтримку, але це – блеф. Трамп прагне змусити Європу витрачати більше на оборону, адже саме там перебуває головна загроза у вигляді Росії. Проте відмова США від підтримки ЄС буде для них надто дорогою: у відповідь Європа може піти на зближення з Китаєм, що створить для Америки серйозні ризики у глобальній конкуренції.

По-друге, відмова Зеленського підписати угоду про розробку українських надр викликала роздратування у Вашингтоні. Це стратегічний крок Києва – Україна показує, що може торгуватися. Однак головний висновок після Мюнхена невтішний: Зеленському доведеться шукати спільну мову з Трампом, адже розраховувати лише на підтримку Європи складно – там не готові витрачати на оборону навіть 5% ВВП.

Зрештою, ключова проблема MAGA – плутати брутальність із реальною силою. Китай вже почав переглядати свою стратегію, а Європа – шукати нові балансуючі механізми. В той час, як США продовжують розігрувати внутрішньополітичні шоу, глобальний порядок змінюється – і Китай прагне зайняти в ньому лідируючу позицію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube