МВФ вніс зміни в правила кредитування - чим це допоможе Україні

Правила стосуються кредитування країн, які зіштовхнулися з ситуаціями, що не піддаються контролю влади

МВФ
Міжнародний валютний фонд змінив правила кредитування для України

Міжнародний валютний фонд офіційно ухвалив зміни до власних правил кредитування, що дають дозвіл на допомогу країнам, які знаходяться в стані високої невизначеності. Таким чином, це дозволить запускати програми підтримки України, не дивлячись на фактичну відсутність гарантій. При цьому, кожен подібний випадок буде вивчати виконавча рада.

Про це повідомили в пресрелізі МВФ. У заяві Фонду говориться, що зміни діють в ситуаціях, які пов’язані з екзогенними шоками, які не може контролювати місцева влада. Також вони не мають впливати на економічну політику. Загалом, це підпадає під стан України, і відкриває двері для надання фінансової підтримки.

Виконавча рада Фонду зазначила, що реалізація таких програм вимагатиме ретельної оцінки. Зокрема розглядатиметься, чи буде такий план взагалі здійсненном та наскільки він є надійним. Усе буде враховуватися в ймовірними характеристиками ризику. Водночас, підтримка інших країн має бути для нас плюсом у таких підрахунках.

Традиційно МВФ надавав позики тільки країнам, які могли надати чіткий план погашення боргу. В умовах війни Україна наразі не може надати план, що не матиме факторів ризику, оскільки передбачити тривалість війни досконально неможливо. Так само не можна сказати, які ще збитки росія завдасть нам.

МВФ та Україна

Нещодавно член парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Устенко заявив, що Україна на 99,9% впевнена, що МВФ цього року допоможе нам з покриттям частини дефіциту бюджету. Загалом розраховується отримати близько 5 млрд доларів. Водночас, ще 18 млрд має надати ЄС, та ще 10 млрд – США.

Нещодавно місія МВФ уже завершила роботу у Варшаві щодо нової програми з Україною. Переговори проводилися з представниками української влади. Найближчими днями обговорення має бути повністю завершене. Узгоджені заходи мають стати основою програми, що підтримується Фондом.

Нагадаємо, що НБУ наказав українським банкам збирати інформацію про зв'язки клієнтів з росією: деталі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube