Зеленський вважає, що рішення про початок перемовин з Україною щодо вступу в Євросоюз є мотиваційним
Президент України Володимир Зеленський вважає, що рішення про початок перемовин з Україною щодо вступу в Євросоюз є мотиваційним. На його думку, переговори щодо цього питання, які мають розпочатися в грудні, допоможе українцям вірити у справедливість. Та доказують, що цінності ЄС не є порожніми.
Про це він заявив 21 листопада під час спільного брифінгу з президентом Молдови Маєю Санду та головою Європейської ради Шарлем Мішелем. Президент відзначив, що попри всі складнощі Україна наближає до реалізації свою європейську мрію.
"Ми здобули кандидатство. Ми якісно та повністю виконуємо рекомендації Єврокомісії для початку переговорів щодо вступу. Все, що потрібно від нас, ми робимо. Ми очікуємо, що наші партнери в ЄС справедливо оцінять нашу роботу й наш прогрес та ухвалять об’єктивно потрібне позитивне рішення про старт переговорів з Україною, про яке ми так мріємо і на яке так заслуговуємо ми й уся Європа", – наголосив Володимир Зеленський.
Він назвав рішення у грудні мобілізаційним та мотиваційним для всієї України.
"Що стосується рішення у грудні. Я б хотів, щоб ми всі були дуже конкретними особливо в час війни в Україні та Європі. Хотілося б щоб звернули увагу що ми країна у війні. І для нас рішення у грудні - це мотиваційне рішення, мобілізаційне рішення", - сказав він.
На думку Зеленського, рішення щодо початку переговорів вступу України до ЄС допоможе українцям вірити в те що є справедливість і що слова про те, що українці захищають спільні з ЄС цінності не є порожніми.
"Це не значить що нам щось подарують. Ні. Є конкретика і сім рекомендацій, які ми повинні, якби нам складно не було, виконувати. І ми маємо прогрес на шляху виконання всіх рекомендацій. Ми виконаємо всі сім рекомендацій. На сьогодні ми готові", - підкреслив він.
Минулого тижня Європейська комісія оприлюднила звіт про прогрес України та інших країн-претендентів на шляху до вступу в Євросоюз. Відомство вирішило рекомендувати розпочати з Україною вступні переговори, але з умовою впровадження зазначених у звіті реформ.
Для того, щоб переговори розпочалися, таке рішення мають підтримати усі лідери країн-членів ЄС. Вони розглянуть це питання на саміті, що відбудеться 14 грудня.
Зокрема, Кабмін затвердив збільшення штату НАБУ на 300 посад, що було важливо для євроінтеграції України. Також 21 листопада Рада прийняла зміни до закону "Про запобігання корупції" в першому читанні. Відповідний урядовий законопроєкт №10262 підтримали 287 нардепів. Цей документ дає НАЗК повноваження перевіряти майно чиновників, набуте ще до публічної служби.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.