Москва планує анексувати водні території у Литви та Фінляндії

Росія хоче перекроїти морські кордони з Литвою і Фінляндією в Балтійському морі через начебто застарілі карти

Балтійське море
Росія вирішила в односторонньому порядку змінити кордони з Литвою і Фінляндією в Балтійському морі

Росія має намір в односторонньому порядку переглянути межі своїх морських територій у Балтійському морі, що межують з Литвою і Фінляндією. Під приводом "невідповідності дійсності" координат, встановлених ще 1985 року, РФ в односторонньому порядку вирішила відсунути кордон. Очікується, що зміна положення зовнішньої межі територіального моря РФ призведе до змін у правилах перетину кордону морем.

Про це пише видання Moscow Times, посилаючись на проєкт постанови уряду, опублікований на порталі правових актів. Згідно з документом, який підготувало Міноборони, Росія має намір оголосити частину акваторії на сході Фінської затоки, а також поблизу міст Балтійські Зеленоградськ Калінінградської області, своїми внутрішніми морськими водами.

Цього буде досягнуто шляхом зміни координат базових ліній, від яких відраховується ширина територіального моря Росії, а також прилеглої зони біля її узбережжя та островів. На кордоні з Фінляндією уряд РФ має намір скоригувати координати в зоні островів Йяхі, Соммерс, Голланд, Родшер, Малий Тютерс, Вігрунд, а також поблизу північного вхідного мису річки Нарва. На кордоні з Литвою під перегляд потрапила зона Курської коси в Гданській затоці, райони мису Таран, мису на південь від мису Таран, а також Балтійської коси.

Як пояснюють це самі російські чиновники, чинні географічні координати, встановлені постановою Ради Міністрів СРСР 1985 року, "не повністю відповідають поточному географічному положенню". Цю постанову 40-річної давнини, що регулює кордони на Балтиці, в Міноборони пропонують частково "визнати недійсною" (стосується розділу "Балтійське море").

У Росії наголошують, що зміна положення зовнішньої межі територіального моря РФ призведе до змін у правилах перетину кордону морем.

Документ про перегляд кордону, який поки що офіційно не коментували МЗС Фінляндії та Литви, був представлений на громадське обговорення практично одночасно з початком навчань із застосування тактичної ядерної зброї.

Ескалація на Балтійському фронті

Нещодавно міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен заявила, що Росія нарощує масштаби гібридної агресії проти Фінляндії, застосовуючи засоби РЕБ для придушення сигналу GPS на прикордонні та в районі Фінської затоки. Хоч крім супутникового позиціювання є інші методи навігації літаків та суден, дії РФ спричиняють додаткові витрати та ускладнюють роботу екіпажів і диспетчерів. 

Фінське агентство транспорту і зв’язку Traficom припускає, що перебої з GPS-сигналом над Європою є побічним ефектом спроб РФ зупинити українські БПЛА. Але низка країн Північної Європи вважає, що йдеться про гібридну, адже обґрунтувати використання РЕБ лише міркуванням захисту неможливо.

До прикладу, наймасштабніші проблеми з GPS-сигналом у Польщі, країнах Балтії та частині Німеччини фіксували наприкінці січня, коли НАТО готувалося до найбільших від закінчення Холодної війни військових навчань. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube