Мобільний застосунок для військовозобов’язаних Резерв+: чи правда, що він працює у режимі демо-версії

Сервіс Резерв+, який з 18 травня дозволить військовозобов'язаним оновити свої облікові дані в онлайн-режимі, може бути оновлений і вдосконалений у майбутньому

Резерв+
У Резерв+ згодом можуть з'явитися додаткові опції

З моменту запуску нового додатку Міністерства оборони України "Резерв+" з 18 травня, в мережі активно обговорюється його робота. Поширилися чутки, що застосунок поки що працює в тестовому режимі, оскільки у перший день роботи сервісу були виявлені певні проблеми з авторизацією. Міністерство оборони оперативно відреагувало на ці повідомлення, запевнивши користувачів, що всі помилки будуть виправлені. 

Зокрема, Міністерство оборони вже визнало наявність проблем, пояснивши це необхідністю забезпечення високого рівня захисту даних. Через цей захист, мовляв, все і працює повільно. Розбиралися у питаннях того, як буде змінений застосунок у майбутньому. 

1. Розробники виправлять помилки

Зауважимо, що як і кожен новий програмний продукт, "Резерв+" очікувано зіткнувся з деякими технічними труднощами на початку свого шляху. Наразі проблеми з авторизацією стали головним викликом для розробників. Міністерство оборони запевнило громадськість, що технічна команда працює над виправленням існуючих проблем у цілодобовому режимі.

Також користувачі повідомляють, що не мають можливості оновити дані, якщо знаходяться не в Україні. З такими проблемами стикнулися чоловіки за кордоном, які намагалися оновити облікові дані, завантаживши додаток через App Store.

"Апка в плей маркеті залочена на Україну", - пише користувач Facebook Mykola Dzham.

При спробі завантажити додаток за кордоном видає попередження про те, що він недоступний
При спробі завантажити додаток за кордоном видає попередження про те, що він недоступний

Нагадаємо, що у разі виникнення питань щодо роботи застосунку, користувачам радять звертайтися в службу підтримки Резерв+: це можна зробити через чат-бот у Вайбері - www.viber.com/reserveplusbot або Резерв+ бот у телеграм-каналі - t.me/ReservePlusBot. Щоправда, на момент написання матеріалу, ми виявили, що бот у Вайбері працює на відміну від телеграм. Також більшість відповідей на загальні питання можна знайти на сайті Резерв+ https://reserveplus.mod.gov.ua 

2. Постійне удосконалення, а не тестовий режим

Важливо розуміти, що "Резерв+" не є тестовим додатком. Це офіційний інструмент, який буде постійно вдосконалюватися. Однак будь-який додаток потребує оновлень та поліпшень, і "Резерв+" не є винятком. Згодом можуть змінюватися функціонал, наповнення, дизайн та навіть назва, але це не вплине на вже внесені дані до системи "Оберіг".

Речник Міністерства оборони України старший лейтенант Дмитро Лазуткін повідомляв у ефірі "Радіо Свобода", що поки що у Резерв+ можна буде внести таку інформацію, як електронна адреса, телефон, місце проживання. Далі цей застосунок удосконалять, з’являться додаткові опції, навіть пропозиції щодо рекрутингу.

"Він розробляється з прицілом на майбутнє. Війна в Україні триває, і як не крути, мобілізація суспільства потрібна для того, щоб Україна перемогла", — додав Дмитро Лазуткін.

3. Перспективи для користувачів: повторне введення даних та направлення до ВЛК

Запуск "Резерв+" є важливим кроком у напрямку цифровізації військового обліку та спрощення процесів для військовозобов'язаних. Хоча перші дні роботи додатку показали, що є над чим працювати, перспективи його розвитку виглядають обнадійливими. Міноборони зобов'язалося швидко реагувати на зауваження користувачів і постійно вдосконалювати систему.

Таким чином, "Резерв+" не лише спростить процес оновлення даних для військовозобов'язаних, але й стане основою для подальших цифрових інновацій у сфері оборони. Користувачі можуть бути впевнені, що їхні дані будуть надійно захищені, а сам додаток - регулярно оновлюватися та покращуватися.

Зокрема, наразі у Резерв+ немає функції, щоб повторно запросити свої персональні дані в додатку. Але розробники згодом планують її додати. Також зазначається, що при оновленні даних направлення на військово-лікарську комісію не видається, але може бути видане згодом.

4. Резерв+ на базі шкільного додатку: чи вплине це на роботу сервісу

Розробники у мережі звернули увагу на код, в чкому є слова "Класний керівник", "Пропущені заняття", "Домашні завдання", "Оцінки". Вони дійшли висновків, що застосунок був перероблений зі шкільного додатку "Мрія", де учні отримували домашні завдання і вели онлайн-щоденник з оцінками. 

Код Резерв+ виглядає як онлайн-щоденник школяра
Код Резерв+ виглядає як онлайн-щоденник школяра

Користувачі в мережі розділилися на два табори - одні пишуть про неприпустимість створення програм такого рівню з чернетки іншого додатку. Інші не бачать в цьому нічого дурного, а відповідні сліди, мовляв, можна згодом підчистити. Хоча, звісно, в цьому разі виникає інше запитання: чому не взяти для тих самих цілей, інший шаблон, наприклад знану у всьому світі додаток "Дію".

"Ну взяли готовий шаблон. Не бачу в цьому великої проблеми. Випустили вчасно, наявний функціонал працює, дані з бази підтягує. Чи може треба було для цього додатка власну мову програмування створити, щоб не було схожим ні на що інше?", - пише Віталій Трубніков. 

Які ще питання про роботу Резерв+ задають найчастіше: відповідаємо

1. Чи достатньо оновити дані через додаток? Так, але це необхідно зробити до 16 липня, вказавши нову адресу проживання, контактний номер телефону та електронну пошту (якщо є).

2. Чи будуть в додатку електронні повістки? Ні, законодавство не передбачає "електронні повістки".

3. Як видалити свої дані з додатка? Дані не зберігаються на серверах, а відображаються з реєстру "Оберіг". Вони шифруються та зберігаються на вашому телефоні, доступ можливий лише через BankID.

4. Звідки в реєстрі взялися мої дані? Інформація для реєстру "Оберіг" взята з паперових карток військовозобов'язаних.

5. Хто має доступ до моїх даних? Міноборони, Генштаб, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ТЦК та СП.

6. Як відбувається оновлення даних? Після першого входу в додаток, авторизації через BankID, дані автоматично завантажуються. Після підтвердження або зміни вони потрапляють до реєстру "Оберіг".

7. Що станеться, якщо не оновити дані протягом 60 днів? Ви отримаєте штраф від 17 до 51 тисячі гривень і все одно повинні будете оновити дані.

Де ще можна оновити свої дані

Реєстрація у Резерв+ за призначенням є добровільною. І якщо проблема з оновленням даних у додатку буде зберігатися впродовж довогого часу - оновити дані рекомендують в Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) або у ТЦК за фізичною присутністю військовозобов'язаного. І у випадку звернення до ТЦК особисто, окрім виписки з реєстру, у військовий квиток буде внесено відповідну відмітку з наклеєним штрих-кодом. Зазначається, що при оновленні даних направлення на військово-лікарську комісію не видається, але може бути видане згодом.

Найближче до себе відділення можна знайти на мапі. Електронний функціонал для ЦНАПів має значно спростити процес і розвантажити ТЦК. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube