Мобілізація в Україні: які штрафи загрожують українцям за кордоном за не оновлення даних

Адвокат пояснив, що якщо чоловік не став на військовий облік і не оновив свої дані, то його можуть притягти до адміністративної відповідальності

військовий квиток, гривні
Військовозобов'язані українці за кордоном мають оновити свої дані у ТЦК та СП

Порушення правил військового обліку в Україні може загрожувати штрафами і тим чоловікам, які перебувають за кордоном. Згідно з українським законодавством, громадяни України, що перебувають на військовому обліку, зобов'язані оновлювати свої військово-облікові дані. Це стосується і чоловіків за кордоном. Якщо ж вони цього не зроблять, то їм може загрожувати штраф від 17 до 25 тисяч грн.

Про це повідомив адвокат юридичної фірми GRACERS Сергій Савинський в коментарі виданню "РБК-Україна". Він нагадав, що потрібно оновлювати дані, включаючи адресу проживання, контактні телефони, електронну пошту (якщо така є) та інші особисті дані.

Адвокат пояснив, що це можна зробити, надіславши відповідну інформацію на офіційну електронну адресу або телефон, зазначені на сайті територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного чи резервіста (за наявності).

Громадяни України, які були зняті з військового обліку через тривале перебування за кордоном (понад 3 місяці), повинні протягом 30 днів після повернення стати на військовий облік. За невиконання цих вимог передбачена адміністративна відповідальність за ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), що передбачає штрафи в межах від 17 000 до 25 500 грн.

Також адвокат додав, що громадяни чоловічої статі, які досягли 17 років, повинні стати на військовий облік, навіть якщо перебувають за кордоном. Порушення цього правила також тягне за собою адміністративну відповідальність за ст. 210 КУпАП.

Подвоєння штрафів для військовозобов'язаних

Українцям, які протягом 60 днів не оновили свої військово-облікові дані почнуть надходити штрафи. Згідно з новими вимогами, на добровільну сплату адміністративного штрафу відводиться 15 днів. Якщо штраф не буде сплачено в цей термін, справа переходить до виконавчої служби для примусового стягнення. У такому випадку сума штрафу автоматично подвоюється: з 17 500 грн до 35 000 грн. Враховуючи виконавчі витрати у 10%, остаточна сума штрафу може зрости до 37 500 грн.

Виконавча служба відкриє виконавче провадження, і першим кроком буде перевірка банківських рахунків боржника. Якщо на рахунках не знайдуться кошти, арешту підлягатиме рухоме і нерухоме майно особи. Наявність арешту буде зафіксована в "Дії", а переоформлення або продаж майна буде неможливим до повного виконання вимог виконавчого провадження.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що робити тим, хто не встиг оновити свої дані у ТЦК, аби не отримати штраф. Також повідомлялося, чи будуть штрафи, якщо дані оновлені, але ВЛК не пройдена.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube