Мобілізація в Україні: які документи повинен мати працівник ТЦК, аби вручати повістки

Представник ТЦК мусить мати принаймні три документи, які кожен українець може попросити йому показати

Вручення повістки
Є спеціальна процедура вручення повістки, яку регулює закон

У Міністерстві юстиції України роз'яснили, що представники Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, які займаються врученням повісток, мають надати відповідні документи. І людина, якій повістку вручають, може вимагати показати їх. Якщо якогось із документів не вистачає - повістку не мають права вручати. 

У Мін'юсті пояснюють, що права та обов’язки працівників ТЦК прописані у Постанові №154 від 23 лютого 2022 року "Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки". Відповідно до нього, громадяни мають право перевіряти документи уповноважених осіб перед врученням повісток.

Уповноважені представники ТЦК перед врученням повістки на вимогу українця зобов’язані пред’явити:

  • наказ коменданта про перевірку документів (або копію);
  • службове посвідчення ТЦК, що підтверджує, що вони є саме тими, хто зазначений у наказі
  • коменданта про перевірку документів;
  • наказ чи розпорядження ТЦК, яким уповноважені зазначені особи на вручення повісток. 

Мобіліззація в Україні: перед врученням повістки можна вимагати документи у працівників ТЦК 1

Також у міністерстві наголошують, що ТЦК та СП не мають права перевіряти документи у цивільних громадян та військовозобов'язаних. Саме тому на практиці вони патрулюють спільно з представниками Нацполіції й вручають повістки чоловікам.

Мобілізації не уникне ніхто 

В Україні запрацював єдиний електронний реєстр військовозобов'язаних. У Міністерстві оборони стверджують, що вже на 90% його заповнили. А щодо чоловіків, які не приходять до ТЦК, щоб оновити дані, то сховатися їм не вдасться.

Днями Наталія Калмикова, заступниця міністра оборони, заявила про те, що у сучасному світі кожна людина залишає "свій слід". Саме за ним відстежуватимуть тих, хто ховається від військкомів. За словами чиновниці, краще прийти до ТЦК добровільно, щоб мати можливість знайти той підрозділ, у якому хочеш служити. Бо потім такої нагоди може не бути. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube