Всі українки мають стати військовозобов'язаними з 18 років, - командир батальйону "Ахіллес"

До 23 років кожен вже має знати свою спеціальність, а з 23-24 років потрібно воювати, вважає військовий

Військовозобов'язані жінки
Комбат батальйону "Ахіллес" 92-ї бригади Юрій Федоренко вважає, що це обов'язково треба впровадити в Україні

Усі українські жінки мають з 18 років ставати військовозобов'язаними. Разом з чоловіками їх потрібно ставити на облік, а до 23 років всі же мають знати свою спеціальність. Після цього з 23-24 років можна брати участь у бойових діях.

Про це заявив командир батальйону "Ахіллес" 92-ї бригади Юрій Федоренко. Своїми думками військовий поділився в інтерв'ю проєкту "Армія TV"

За словами Федоренка, військовозобов'язаними мають бути абсолютно всі українці. Тут не потрібен поділ на чоловіка та жінку: всі з 18 років.

Втім, участь у бойових діях комбат радить брати вже з 23 років - а не з 25, як зараз. Тобто він виступає за зниження мобілізаційного віку. 

"23-24 роки - саме те, що має бути (для війни - ред.). До цього часу кожен вже має мати військово-облікову спеціальність, має розуміти, як воно має бути і як воно працює", - каже комбат. 

На його думку, якби так було до 24 лютого 2022 року - тобто до повномасштабного вторгнення РФ - то зброю до рук взяла би вся Україна. І такою кількістю людей можна було б "забезпечити кращий результат" при меншій кількості втрат. Але цього не сталося.

Мобілізація жінок в Україні 

Зазначимо, що Федоренко фактично пропонує "ізраїльський формат" для української держави. Адже в Ізраїлі, нагадаємо, уся молодь, як чоловіки, так і жінки, мають служити в армії. Наразі саме жіноча стать складає 40% кадрового складу Сил оборони Ізраїля та 25% їхнього офіцерського складу.

В Україні предметної розмови про масову мобілізацію жінок чи залучення їх до строкової служби наразі поки що не йдеться. Хоча до цього закликають окремі спікери.

Втім, є досить велика ймовірність, що в подальшому держава прийде і до цього. Зараз же існує перелік жінок, які мають стати на військовий облік. Серед них, зокрема, медики та фармацевти. Без обліку в ТЦК вони не зможуть працювати за спеціальністю. Також таких жінок штрафуватимуть за неоновлені дані.

Раніше "Інформатор" розповідав, скільки українських жінок уже оновили свої дані у застосунку "Резерв+". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube