Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Мобілізація для обмежено придатних буде залежати від деяких факторів
Згідно з новим законопроєктом про мобілізацію, який готують до другого читання, статус "обмежено придатний" більше не буде застосовуватися. Лише статуси "придатний" та "не придатний" залишаться дійсними. Проте, це не означає, що осіб, яким буде присвоєно статус "придатний", автоматично будуть відправлені на передову.
Мобілізація для таких осіб буде враховувати ряд критеріїв, що можуть включати їхню фізичну здатність, професійні навички, стан здоров'я та інші фактори. Згідно з наказом Міноборони, обмежено придатні чоловіки можуть бути призначені до таких військових структур:
Адвокат Жанна Грушко пояснила, що статус "обмежено придатний" - означає, що людина проходить військову службу, але не виконує конкретні бойові завдання. Однак, за словами адвоката, вони можуть виконувати інші задачі.
"Вони не будуть виконувати задачі десантно-штурмових військ. Їх призначають на посади кулеметника, сапера і будь-яких інших. Тобто вони ніби й будуть виконувати бойові завдання, але будуть виконувати в окремому підрозділі", - сказала вона.
Проте, за словами адвоката, мобілізація обмежено придатних осіб наразі є посилено. Вона говорить, "напевно є в цьому потреба".
Нагадаємо, законопроєкт про мобілізацію передбачає скасування статусу обмежено придатного в Україні. Протягом дев'яти місяців після підписання чоловіки повинні будуть пройти ВЛК і отримати новий статус.
Раніше "Інформатор" розібрався у питанні, чи порушує Конституцію заборона на виїзд чоловіків за кордон. Крім того, ми писали, які наслідки принесе бронювання від мобілізації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.