Мобілізація українців: Естонія підтримала ідею передати наших чоловіків, що перебувають на її території

Читать на русском

Міністр внутрішніх справ Лаурі Ляенеметс заявив, що Естонія зможе знайти та репатріювати будь-якого чоловіка в Україну

Читать на русском
Мобілізація, міністр внутрішніх справ Лаурі Ляенеметс
Міністр внутрішніх справ Лаурі Ляенеметс висловився стосовно репатріації біженців з України

Міністр внутрішніх справ Лаурі Ляенеметс заявив, що Естонія зможе знайти та репатріювати будь-якого чоловіка в Україну

В Естонії підтримали ідею видачі українських чоловіків до України. Проте, для цього потрібна угода між двома країнами, а також відповідні запити з боку української влади. Міністр внутрішніх справ Естонії підтвердив, що його країна готова і бажає видати своїх біженців. Однак, поки що мова йде лише за репатріацію.

Про це повідомляє Естонське національне телерадіомовлення. За даними влади балтійської країни, у неї є можливості для того аби віднайти людину у своїй країні

"Якщо Україні це знадобиться, то Естонія зможе знайти та репатріювати цю людину в Україну. Ми знаємо, по суті, де перебувають ці люди та чим вони займаються. Дуже багато - більшість із них працюють, мають місця проживання в Естонії", - заявив міністр внутрішніх справ Лаурі Ляенеметс.

Також зазначається, за тимчасовим захистом в Естонії звернулися понад 7 тисяч чоловіків мобілізаційного віку з України. Проте, жодних запитів від офіційного Києва не надійшло щодо їх репатріації на Батьківщину. Міністерство внутрішніх справ неодноразово зверталось до України, щоб повідомити про біженців у країні, якщо це необхідно.

Ляенеметс має намір представити письмову пропозицію про укладення угоди між двома країнами. Зараз повернути громадянин України можна лише шляхом екстрадиції й тільки у випадках, якщо особу притягнули до кримінальної відповідальності.

Також в естонському уряді є й ті представники держави, які не можуть зрозуміти сенсу таких дій від української влади. Зокрема, чому у великій країні є проблеми з мобілізацією.

"Не те щоб Україна була маленькою країною. Там, як і раніше, десятки мільйонів жителів, і більшість із них - в Україні. Більшість із них уже не за кордоном. Великий потік біженців, який ми бачили в якийсь момент, повернув назад. І в будь-якому разі, навіть коли ці біженці виїхали за кордон, тоді чоловіків серед них було дуже мало", - заявив військовий експерт та депутат Ігор Таро.

Німеччина про сприяння українській владі у мобілізації чоловіків

Міністр юстиції Німеччини Марко Бушман заявив, що українські біженці, які знаходяться в Німеччині, не будуть примусово повернуті для проходження військової служби в Україні. Він підкреслив, що німецька конституція не містить статті про примус до служби в збройних силах проти волі громадян, тому така практика не буде застосована до іноземців. Він також хоче створити сприятливі умови для проживання українців в Німеччині з урахуванням доступу до роботи та соціальної підтримки.

“Ми не будемо змушувати людей проходити обов’язкову військову службу проти їхньої волі. Я не можу уявити, оскільки наша конституція передбачає, що жоден громадянин Німеччини не повинен служити в збройних силах проти його волі, що ми можемо змусити людей з інших країн робити це”, – наголосив Бушман.

Позиція українського Міноборони щодо мобілізації чоловіків за кордоном

Міністр оборони України Рустем Умєров казав, що Міноборони України планує наступного року викликати на військову службу українців призовного віку, які мешкають за кордоном. Умєров у коментарі виданню Welt зазначив, що чоловікам від 25 до 60 років, які проживають в Німеччині та інших країнах, запропоновують з'явитися у військові комісаріати. Він також попередив про можливі санкції для тих, хто ухиляється від служби, і додав, що це питання наразі обговорюється на рівні уряду.

"Ми все ще обговорюємо, що має статися, якщо вони не прийдуть добровільно", - зазначив міністр.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.