Місія: вижити без холодильника. Корисні поради по зберіганню продуктів

Читать на русском

Варіанти для мешканців квартир та приватних будинків

Читать на русском
Місія: вижити без холодильника. Корисні поради по зберіганню продуктів
Фото: Pexels

Варіанти для мешканців квартир та приватних будинків

Ми настільки звикли до холодильників, що залишитись без них на тривалий час видається майже неможливим. Проте час від часу ситуації, коли потрібно зберегти продукти свіжими без холодильника, все ж таки трапляються. Особливо це питання стало актуальним в умовах постійних відключень електроенергії. 

Мережа супермаркетів VARUS разом з Інформатором запускають інформаційний проєкт, в якому ми ділитимемось корисними порадами щодо зберігання та приготування їжі, лайфгаками та цікавими рецептами. Наша перша підбірка порад стосуватиметься саме того, як уберегти продукти від псування, якщо немає змоги покласти їх у холодильник. Ця інформація буде корисна для тих, кому доводиться надовго залишатись без електроенергії, у випадку, якщо у вас зламався холодильник, плануєте брати продукти з собою у подорож або періодично залишаєтесь в укритті, де немає побутової техніки. 

Порада №1. Знайдіть альтернативу 

Є декілька варіантів, чим можна замінити холодильник, поки він в ремонті або поки відключено електроенергію. Серед них є ті, які підійдуть як мешканцям багатоквартирних, так і приватних будинків, а деякі можна використовувати як портативний засіб зберігання продуктів. 

  • Балкон. Актуально взимку, коли температура на вулиці вище нуля. Не підійде тим, хто має утеплений балкон або лоджію. 
  • Портативний мініхолодильник. Його можна живити від прикурювача в авто, зарядної станції чи генератора. Споживає він набагато менше електроенергії, ніж звичайний, а підтримує температуру протягом декількох годин після вимкнення. 
  • Термосумка. Простий варіант, який забезпечить вам додатковий час для зберігання продуктів. Бажано, щоб у сумці були акумулятори холоду — так час охолодження можна продовжити до 12 годин. 
  • Підвал або льох. Спосіб, яким користувались наші пращури задовго до появи холодильників. Якщо ви живете в приватному будинку, то прохолодний підвал виручить вас у питанні зберігання продуктів. 
  • Криниця. Якщо підвалу немає, але на території вашого домогосподарства є криниця — в ній також можна зберігати продукти. Для цього їх потрібно скласти у відро, відро занурити у воду на ⅔. Холодна вода не дасть продуктам зіпсуватись. 
  • Атмосферний холодильник”. Дещо дивний, але ефективний метод зберігання, для якого знадобляться підручні засоби. Для створення такого холодильника потрібно налити холодну воду в таз, поставити в нього відро з продуктами та закрити кришкою. На кришку покласти рушник або тканину так, щоб її кінці опускались у воду. 

Варто зауважити, що ваш холодильник навіть при відсутності електроенергії протягом недовгого часу підтримує температуру. 

"Під час відсутності електроенергії за можливості не відчиняйте низькотемпературні (морозильні) камери для запобігання підвищення температури в них. Повторне заморожування харчових продуктів, які розморозились - заборонено", — розповідає Євгенія Шипотько, начальниця відділу інспекції відділу якості мережі VARUS. 

Порада №2. Користуйтесь підручними засобами 

Навіть за відсутності балкона, підвалу та портативного холодильника, можна відносно легко та недорого подовжити термін придатності продуктів. Ось кілька лайфґаків для різних ситуацій. 

  • Овочі можна зберігати в дерев’яних ящиках, пересипавши їх піском чи тирсою. Вони захистять продукти від вологи, сонячних променів та зберігатимуть їх у потрібній температурі. 
  • Продукти, які швидко псуються можна загорнути у фольгу, пухирчату плівку, рушник, ковдру — багатошаровість не пропускатиме тепло та підтримуватиме продукт у прохолоді протягом певного часу. 
  • Можна мати у морозилці декілька пляшок з замороженою водою. У разі вимкнення електрики вони слугуватимуть акумуляторами холоду: їх можна залишити в холодильнику для підтримки температури або обкласти пляшками продукти. 

Порада №3. Обробка продуктів — запорука успіху 

У більшості випадків термін зберігання сирих продуктів помітно менший, ніж термічно оброблених. Тому у випадку відсутності холодильника продукти можна засолити, посмажити, зварити тощо. Наприклад: 

  • Поставте м’ясо варитись — на це знадобиться від пів години до декількох годин. Потім м’ясу потрібен буде час, щоб охолонути. 
  • Так само можна виграти трохи часу для супу чи борщу. Перекип’ятіть його на плиті, так ви позбавитесь можливих бактерій та трохи подовжите термін придатності готової страви. 
  • М’ясо можна нарізати шматочками, скласти у каструлю або банку, пересипати сіллю та залити олією. Так ви перекриєте доступ повітря та забезпечите більш тривале зберігання. 
  • Масло та сир можна зберігати у розчині солі з водою у ємності з кришкою. 

Бонусна порада. Продукти, яким не потрібен холодильник 

Про всяк випадок майте вдома хоча б невеличкий запас продуктів тривалого зберігання, які не вимагають особливого температурного режиму. Це: 

  • крупи, макарони; 
  • горіхи, сухофрукти; 
  • мед; 
  • м’ясні та рибні консерви; 
  • консервовані овочі, бобові; 
  • сублімована їжа; 
  • печиво, хлібці, галети; 
  • кукурудзяні пластівці, інші готові сніданки; 
  • арахісове масло; 
  • протеїнові батончики. 

"Звертайте увагу на маркування. Для деяких харчових продуктів (наприклад, яйця курячі або соуси) виробники встановлюють декілька температурних режимів зберігання: у холодильних умовах та ті, що не потребують охолодження; з відповідно меншим строком придатності у разі зберігання без холодильних умов", — радить начальниця відділу інспекції відділу якості мережі VARUS Євгенія Шипотько. 

У разі використання ультрапастеризованих молочних продуктів експертка радить уважно ознайомитись та виконувати рекомендації виробника щодо їх умов і термінів зберігання після відкриття.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.