Щоденно держава займається роботою, яка має підготувати енергетичні та інші об'єкти до атак окупантів
Україна готується до зими, а точніше - до нових ракетних обстрілів росіян. Скоріше за все, ворог, як і торік, битиме по цивільній інфраструктурі. Тож щоденно довкола енергетичних обʼєктів встановлюють мішки з піском та бетонні блоки, обтягують їхні дахи сіткою та переносять під землю ті елементи, які не потребують вентиляції.
Про це йдеться в матеріалі Financial Times. Журналісти видання побували в Україні та зʼясували, яким чином держава готується до масштабних атак рф.
Як казав Нед Старк з "Гри Престолів" - "Зима близько". А це означає, що треба до неї готуватися, адже ворог нікуди не дівся, а його плани не змінилися.
Цим і займається нині уряд: готує енергетику України до масштабних атак рф, які очікуються вже незабаром, з настанням справжніх холодів (поки що в країні переважно все ще досить тепло).
Об'єкти цивільної інфраструктури посилюють захистом так, як тільки могуть. Довкола одних встановлюють бетонні блоки для захисту трансформаторів. Довкола інших - мішки з камінням або піском тощо.
На інших же об'єктах роблять сітчасті дахи для захисту невеликих цілей. Які, тим не менш, можуть бути легко знищені та спричинити масові відключення електрики.
"Ці сумки з піском багато разів рятували нас і захищають від уламків дронів та ракет", - розповідає міністр інфраструктури Олексій Кубраков.
Голова уряду Денис Шмигаль в коментарі виданню заявив, що те, що робиться, називається "пасивний захист".
"Країна стала набагато більш підготовленою після минулорічних атак", - запевняє премʼєр-міністр України.
Втім, захист все ще не можна назвати стовідсотково ефективним, визнає Шмигаль. Адже такого, по-перше, просто не буває. А по-друге - Україна все ще гостро потребує додаткових установок та засобів ППО.
Окремі елементи інфраструктури, які не потребують вентиляції, були перенесені під землю. Такий "природний" захист є чи не найнадійнішим.
"Пошкоджені електричні кабелі можна буде швидко замінити, але ремонт підстанцій та трансформаторів займає більше часу. Однак запасні частини зберігаються у прикордонних країнах-союзниках з можливістю більш швидкого замовлення", - пишуть журналісти.
Коротка відповідь: так, 99% зі 100, що відключення світла будуть. Адже росіяни не змінили своїх цілей і, звичайно ж, спробують все ж досягти своєї мети - руйнування нашої інфраструктури. Тож можна готуватися до блекаутів завчасно: купувати ліхтарики та свічки, заряджати павербанки, діставати теплий одяг тощо. Не зайвим буде і дізнатися адресу найближчого до вас пункту незламності.
Загалом же, відключення світла залежатимуть від кількості та інтенсивності російських терористичних атак. Також багато чого залежатиме від потужностей нашої ППО. До речі, нагадаємо, що згідно з міжнародним правом руйнування цивільної інфраструктури вважається військовим злочином - черговим в "історії хвороби" рф.
Навіть без масованих ракетних ударів росії нас, ймовірно, чекали б певні відключення світла. Після минулого року енергосистему не вдалося відновити повністю. На це потрібні роки та десятки мільярдів доларів вкладень. Ні того, ні іншого наразі нема. Однак, до честі українських енергетиків, останні робили все, що могли, подекуди працюючи цілодобово. В свою чергу партнери допомогли певною кількістю грошей на відновлення та засобами протиповітряної оборони. А в уряді запевняють, що Україна повністю готова до важкого зимового періоду.
Втім, судячи з усього, українці цьому не надто довіряють. "Інформатор" писав, що згідно з останніми соцопитуваннями, напередодні можливих відключень та масованих атак зріс рівень тривожності та зневіри в світле майбутнє України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.