Мирна угода Трампа: FT назвало два пункти, які ЄС категорично відкидає

Йдеться про визнання російського статусу Криму і заборону на вступ до НАТО

FT назвало два пункти з мирної угода Трампа, які ЄС категорично відкидає
Трамп, прапор ЄС. Фото - Getty Images)

Американський президент Дональд Трамп представив ЄС варіант "мирної угоди" з семи пунктів для припинення війни в Україні. У ЄС з ним ознайомились, але категорично відкидають два пункти угоди: йдеться про визнання Криму російським та заборону на вступ України до НАТО. Ці пункти цілком підривають основи міжнародного правопорядку, який існує на європейському континенті з 1945 року. 

Про те, що у ЄС ніколи не погодяться на російський статус Криму та заборону на вступ України до НАТО, пише видання FT. Журналісти наголошують, що Вашингтон робить Москві найбільші поступки, намагаючися якнайшвидше укласти угоду. Заборона вступати до НАТО це — давня вимога Кремля, як і прагнення легітимізувати анексію Криму. 

У ЄС наголошують: Крим це — Україна

Відповідь ЄС чітка: Крим це — Україна. Євросоюз ніколи не погодиться на зворотнє. Заборона на вступ до НАТО — це продовження лінії Москви.

"Крим — це Україна", - заявила глава зовнішньополітичного відомства ЄС Кая Каллас.

У FT наголошують, що у той час, як США усіляко заохочують Москву, саме Київ зазнає тиску і погроз. 

Для європейців ідея визнання анексії Криму, першого випадку з 1945 року захоплення територій військовою силою в Європі, є неприпустимою. Це підірве заснований на правилах порядок, який протягом багатьох поколінь підтримує мир на континенті.

Навіть якщо США діятимуть самостійно, це тільки сприятиме російській агресії й може спонукати Москву до розгортання своїх апетитів у Грузії, Молдові та загрожуватиме іншим колишнім радянським країнам, як-от країнам Балтії, які є частиною НАТО і ЄС. Адміністрацію Трампа вже повідомили, що європейські столиці ніколи не погодяться з визнанням Криму російським. У ЄС прагнуть відмовити Вашингтон від таких кроків. 

Дискусії у НАТО

Статус Криму може стати серйозною дипломатичною кризою для НАТО, яке роками заявляло про свою незмінну позицію щодо невизнання контролю Росії над українським півостровом.

Перед пропозицією США представники НАТО намагалися звести до мінімуму внутрішні суперечності щодо України, наголошуючи, що щорічний саміт лідерів альянсу в Гаазі буде зосереджений на витратах на оборону, а не на війні.

Однак запропонована угода і ймовірність того, що США можуть вийти з перемовин, звинуватити Київ та нормалізувати відносини з Москвою, можуть викликати розбіжності серед лідерів НАТО, пише Financial Times.

 У Трампа все готове, Зеленський не погоджується

Президент США Дональд Трамп підготував "мирну угоду" для РФ та України, яка складається з семи пунктів. Документ не містить чітких гарантій безпеки та, зокрема, дозволяє Кремлю зберегти за собою майже всі захоплені українські території. На додачу США скасують усі санкції, накладені на Росію.

Також Трамп заявив, що досяг угоди з Росією про припинення війни в Україні. За його словами, тепер справа за президентом Володимиром Зеленським. Український глава відповів на коментарі свого американського колеги Дональда Трампа стосовно Криму. Він перепостив заяву ексдержсекретаря Майка Помпео про "відмову визнання вимог Кремля" щодо півострова. І цю декларацію підписали у 2018 році - за попередньої каденції Трампа.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube