Державні органи налагодять обмін інформацією в електроному вигляді в рамках вдосконалення військового обліку
Українські державні відомства, такі як ЦВК, Податкова служба, та Міграційна служба будуть передавати персональні дані усіх громадян України від 17 до 60 років до Єдиного реєстру. Це буде відбуватись удосконалення військового обліку. Відповідний законопроєкт, який передбачає зміни у законах №1951 та №1907, готується до ухвалення.
Про це повідомляє Судова-юридична газета. Зазначається, що законопроєкт №10062, у якому ідеться про ці положення, вже було прийнято 8 листопада 2023 року за основу.
"Персональні дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів будуть автоматично передаватися в електронному вигляді Податковою службою, МОЗ, Мін'юстом, МВС та іншими органами до електронного Реєстру і там збиратися в єдине досьє на особу, готується до прийняття парламентом в цілому", - відзначили у виданні.
Для того, аби сформувати базу даних Реєстру, ЦВК, Податкова та Державна міграційна служба завдяки електронному обміну інформацією з МОУ передадуть відомості про громадян України віком від 17 до 60 років. Також пропонуються зміни до законів № 1951 та № 1907 по частині контролю за Реєстром та розподілу ролей, хто ним буде керувати. У відповідних пропозиціях ідеться про те, аби визначити розвідувальний орган Міністерства оборони України одним з адміністраторів реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Окрім того, пропонується також налагодити електронний обмін інформацією між Реєстром та іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами, базами даних, держальником яких є державні органи. Тримачем реєстру визначається Генеральний штаб Збройних Сил України, Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки України та розвідувальний орган Міністерства оборони.
Адмініструвати реєстр та збирати, зберігати, обробляти та використовувати дані про військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на військовому обліку будуть СБУ, Служба зовнішньої розвідки України та розвідувальний орган Міністерства оборони України.
До Реєстру будуть заноситись персональні дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів, службові дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також дані про потребу в комплектуванні особовим складом Збройних Сил України.
Ініціативу запровадити електронний військовий квиток, запустити єдиний реєстр призовників, а також оцифрувати всі процеси діяльності військово-лікарських комісій пропонував одразу, як прийшов на свою посаду, новий міністр оборони України Русте Умєров.
"ВЛК. Ця абревіатура в сьогоднішньому розумінні має залишитися в минулому. Завдання: цифровізувати всі процеси, запустити єдиний реєстр призовників, який унеможливить будь-які корупційні ризики. Digital. Усе, що можна оцифрувати, маємо оцифрувати. Уся інформація про воїна має бути в digital: електронний військовий квиток, цифровізація ВЛК і шпиталів, електронний журнал, звіт для військових", - розповів він на пленарному засіданні Верховної Ради.
Раніше Інформатор повідомляв, що в Україні розповіли про перші результати реєстру "Оберіг". Зазначається, що електронний реєстр військовозобов'язаних ефективно функціонує та вже заповнений на понад 90%. Однак, наразі громадяни не можуть перевірити свої дані в реєстрі через мобільний застосунок "Дія". Для перевірки або оновлення даних потрібно особисто звернутися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Реєстр "Оберіг" містить різноманітні персональні дані військовозобов'язаних. Вона включає інформацію про освіту, роботу, судимості та участь у бойових діях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.