За словами чиновника, це може призвести до ескалації війни в Європі
Голова міністерства іноземних справ Британії Девід Кемерон пояснив, чому Лондон не буде збивати дрони над Україною так, як він робив це в Ізраїлі. Це може викликати ескалацію війни в Європі. Сполучене Королівство не хотіло б такого розвитку подій.
Про це Кемерон розповів в одному зі своїх радіоетерів. Його слова цитує радіостанція LBC.
"Ми не допоможемо Україні збивати дрони, як це було в Ізраїлі, через ризики ескалації та широкомасштабної війни в Європі", - заявив Кемерон в етері.
При цьому голова британського МЗС пояснив, чому Британія взагалі приєдналася до захисту Ізраїлю від Ірану. За його словами, це зробили, аби... запобігти ескалації конфлікту.
Міністр закордонних справ повідомив, що ця атака є "подвійною поразкою" для Ірану, яка могла призвести до тисяч жертв та більшої ескалації, якби вона була успішною. Він також закликає Ізраїль бути "розумним" і "сильним", розглядаючи свою відповідь..
"Це у багатьох відношеннях була подвійна поразка для Ірану... Не лише операція майже повністю невдала - майже всі цілі були збиті - але також в другій поразці весь світ може бачити... що вони (іранці- ред.) є злою впливовою силою в регіоні", - зазначив Кемерон.
Виходить досить абсурдна картина: Британія збивала дрони та ракети над Ізраїлем, аби запобігти ескалації конфлікту. При цьому Британія не буде робити цього над Україною (яка страждає від повітряного терору значно сильніше за Ізраїль), аби не викликати ескалацію. Тобто збиття повітряних цілей над Ізраїлем запобігає ескалації, а те ж саме, тільки над Україною - навпаки, призводить до неї. Логіка відверто суперечлива.
Нагадаємо, в ніч на 14 квітня Іран масовано атакував Ізраїль. Це була велика повітряна атака, яку Іран здійснив напряму вперше в історії. В ній одночасно задіяли близько двох сотень дронів-"шахедів" та близько 150 ракет. Дана операція позиціонувалася Іраном як акт помсти за удар по іранському посольству в Сирії. Тоді загинув високопоставлений іранський генерал.
Союзники Ізраїлю фізично допомагали йому збивати ворожі ракети. Британське, американське та навіть йорданське ППО активно працювало протягом всього часу атаки. В Єрусалимі кажуть, що сукупно оборонцям неба вдалося ліквідувати 99% цілей. Тобто Ізраїль продемонстрував, що без особливих проблем здатний впоратися з повітряною навалою. Втім, це не те щоби було якоюсь новиною: свого часу ізраїльське ППО відбивало атаки тисяч (!) ракет ХАМАС, які вони накопичували роками.
Раніше ми писали, що західний світ засудив напад Тегерану. Так само його рішуче засудила й Україна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.