Міненерго почало конкурс з відбору кандидатів до наглядової ради Укренерго

Міністерство енергетики України оголосило конкурсний відбір кандидатів на зайняття трьох посад незалежних членів наглядової ради НЕК "Укренерго"

Міністр енергетики України Герман Галущенко, НЕК "Укренерго"
Міністр енергетики України Герман Галущенко, НЕК "Укренерго"

Міністерство енергетики України оголосило конкурсний відбір кандидатів на зайняття трьох посад незалежних членів наглядової ради НЕК "Укренерго". Після відставки Володимира Кудрицького також раніше строку звільнилося 2 члени наглядової ради, наразі їхні посади вакантні. "Укренерго" доручено залучити професійного консультанта з відбору персоналу відповідно до постанови Кабінету міністрів.

Термін повноважень нинішньої наглядової ради держкомпанії завершується наприкінці 2024 - початку 2025 року. Відповідну заяву опублікувала пресслужба Міненерго.

Також Міністерство доручило "Укренерго" залучити професійного консультанта з відбору персоналу. Одночасно з проведенням конкурсного відбору незалежних членів наглядової ради Міненерго буде здійснювати визначення та обрання кандидатур представників держави в наглядовій раді компанії. Наразі у наглядовій раді залишається 4 членів з необхідних 7, вона є правомочною, але на її перезавантаження очікують у т.ч. західні партнери України.

Зазначається, що відбір усіх членів правління – чотирьох незалежних і трьох представників держави планують завершити до 9 грудня. Першим завданням нової наглядої ради буде проведення прозорого конкурсного відбору кандидатів на посаду голови правління НЕК "Укренерго". Наглядова рада "Укренерго" буде сформована прозоро через конкурсну процедуру обрання незалежних членів з дотриманням принципу різноманітності персонального та функціонального складу та з урахуванням компетенцій, якими мають володіти члени наглядової ради з метою відновлення більшості незалежних членів у складі наглядової ради, забезпечення балансу інтересів усіх груп стейкхолдерів та належного контролю та управління ризиками, на які наражається "Укренерго".

Одночасно із проведенням конкурсного відбору незалежних членів наглядової ради Міненерго буде здійснювати визначення та обрання кандидатур представників держави у наглядовій раді. На посаді виконувача обов’язків голови правління Укренерго з 5 вересня перебуває Олексій Брехт.  

Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова, регіональні керівники Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Міжнародної фінансової корпорації (IFC), бізнес-омбудсмен на початку вересня закликали зупинити звільнення голови компанії Володимира Кудрицького до виборів сьомого члена наглядової ради.  Однак Кудрицького все одно звільнили, після чого незалежні члени наглядової ради "Укренерго" експрезиденти ENTSO-E Даніель Доббені та Педер Андреасен назвали таке звільнення політично мотивованим і достроково вирішили покинути наглядову раду.

Крім того, посли держав G7 наголосили на важливості якнайшвидшої організації процедури добору за стандартами Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) "компетентних і професійних незалежних експертів" до наглядової ради "Укренерго".  

Звільнення Володимира Кудрицького

30 серпня Ставка Верховного головнокомандувача ухвалила рішення звільнити Кудрицького. Йому запропонували написати заяву про звільнення за власним бажанням. Причина звільнення - незавершені захисні конструкції навколо підстанцій "Укренерго", що призвело до перебоїв з постачанням електрики після російського масованого обстрілу 26 серпня.

2 вересня 2024 року Володимира Кудрицького було звільнено з посади голови НЕК "Укренерго" більшістю голосів наглядової ради. Формулювання - "за згодою сторін". Після звільнення Кудрицького двоє членів наглядової ради Данієль Доббені та Педер Андреасен також вирішили піти з посади достроково.

Володимир Кудрицький обіймає посаду керівника "Укренерго" з 2020 року. Зокрема, протягом серпня-жовтня 2023 року НЕК "Укренерго" уклало 63 угоди на понад 4,3 млрд грн на будівництво захисних споруд для трансформаторних підстанцій, однак жодна з них так і не була виконана досі, хоча їх мали завершити до кінця січня 2024 року.

Проте у своїх двох останніх інтерв'ю Кудрицький розповідав, що за цими угодами всі трансформаторні підстанції "Укренерго" були захищені 2-м рівнем захисту - від прямого влучання дронів та від уламків збитих ракет. Роботи на більшості з них завершені або майже завершені. Однак він наголосив, що при цьому на підстанціях "Енергоатому" взагалі ніякі роботи з укріплень не проводилися, але претензій до них чомусь немає. А ураження саме них може призвести до зупинки енергоблоків на АЕС та шаленого дефіциту електроенергії з багатогодинними аварійними вимкненнями світла.

Ініціатором звільнення Кудрицького міг бути міністр енергетики Герман Галущенко. Таку версію озвучив народний депутат Олексій Гончаренко у Telegram. З міністром енергетики керівник "Укренерго" конфліктував ще з довоєнних часів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube