У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Завод "Байрактарів" знаходиться на стадії будівництва
Україна розпочала будівництво заводу, спеціалізованого на виробництві "Байрактарів", який, на думку експертів, дуже важливий не тільки для нашої країни. Про це голосив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.
Під час ефіру телемарафону, як повідомляє "Суспільне", Камишін заявив, що це не просто мрії на папері, а реальні кроки.
"Мова йде про виробництво на території України. Це той самий великий завод "Байрактарів", про який ще декілька років тому домовлялися. Завод почали будувати на ділі, а не на меморандумах. Ми перейшли до реальних кроків", - повідомив міністр.
3 лютого 2022 року міністр оборони України Олексій Резніков та міністр промисловості та технологій Турецької Республіки Мустафа Варанк підписали важливу угоду між двома країнами щодо співробітництва у високих технологіях, авіаційній та космічній галузях. Документ і надав подальший поштовх в питанні розробки, виробництва та експлуатації БПЛА Bayraktar.
У червні 2022 року посол України в Туреччині Василь Боднар повідомив про створення української компанії власником турецької компанії Baykar, яка вже на той момент придбала земельну ділянку для будівництва заводу.
А у липні минулого року на сайті парламенту з'явився відповідний законопроєкт. Судячи з тексту, загальна сума інвестицій у цей проєкт оцінюється приблизно у 95,5 млн доларів упродовж наступних десяти років. Генеральний директор Baykar Халук Байрактар розповів, що загальна площа центру Baykar в Україні становитиме понад 30 000 квадратних метрів, а кількість українських фахівців, інженерів та техніків, які будуть там працювати, очікується в понад 300 осіб.
Представники українського оборонного відомства спільно з партнерами з Туреччини визначили місцеперебування Центру технічного обслуговування, ремонту, модернізації та навчання персоналу безпілотних літальних апаратів лінійки Bayraktar, таких як TB2, Akinci, Kizilelma, а також низка розвідувальних БПЛА. Планується, що перші вироби цього заводу з'являться на ринку у 2025 році.
Раніше "Інформатор" повідомляв, що виробник "Байрактарів" протестував крилату мініракету Kemankes для безпілотників. Її дальність понад 200 км.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.