“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Завод "Байрактарів" знаходиться на стадії будівництва
Україна розпочала будівництво заводу, спеціалізованого на виробництві "Байрактарів", який, на думку експертів, дуже важливий не тільки для нашої країни. Про це голосив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.
Під час ефіру телемарафону, як повідомляє "Суспільне", Камишін заявив, що це не просто мрії на папері, а реальні кроки.
"Мова йде про виробництво на території України. Це той самий великий завод "Байрактарів", про який ще декілька років тому домовлялися. Завод почали будувати на ділі, а не на меморандумах. Ми перейшли до реальних кроків", - повідомив міністр.
3 лютого 2022 року міністр оборони України Олексій Резніков та міністр промисловості та технологій Турецької Республіки Мустафа Варанк підписали важливу угоду між двома країнами щодо співробітництва у високих технологіях, авіаційній та космічній галузях. Документ і надав подальший поштовх в питанні розробки, виробництва та експлуатації БПЛА Bayraktar.
У червні 2022 року посол України в Туреччині Василь Боднар повідомив про створення української компанії власником турецької компанії Baykar, яка вже на той момент придбала земельну ділянку для будівництва заводу.
А у липні минулого року на сайті парламенту з'явився відповідний законопроєкт. Судячи з тексту, загальна сума інвестицій у цей проєкт оцінюється приблизно у 95,5 млн доларів упродовж наступних десяти років. Генеральний директор Baykar Халук Байрактар розповів, що загальна площа центру Baykar в Україні становитиме понад 30 000 квадратних метрів, а кількість українських фахівців, інженерів та техніків, які будуть там працювати, очікується в понад 300 осіб.
Представники українського оборонного відомства спільно з партнерами з Туреччини визначили місцеперебування Центру технічного обслуговування, ремонту, модернізації та навчання персоналу безпілотних літальних апаратів лінійки Bayraktar, таких як TB2, Akinci, Kizilelma, а також низка розвідувальних БПЛА. Планується, що перші вироби цього заводу з'являться на ринку у 2025 році.
Раніше "Інформатор" повідомляв, що виробник "Байрактарів" протестував крилату мініракету Kemankes для безпілотників. Її дальність понад 200 км.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.