Збиття українського літака над Іраном: силовики розігнали мітинг родичів загиблих перед офісом ООН - відео

Читать на русском

Родичі загиблих в авіакатастрофі літака МАУ рейсу PS752 хочуть знати імена військових, що випустили ракети, й тих, хто дав наказ це зробити

Читать на русском
Мітинг у Тегерані
Мітинг у Тегерані. Фото: мережа X

Родичі загиблих в авіакатастрофі літака МАУ рейсу PS752 хочуть знати імена військових, що випустили ракети, й тих, хто дав наказ це зробити

У столиці Ірану, місті Тегеран, силовики розігнали мітинг родичів загиблих пасажирів літака МАУзбитого два роки тому Іраном. Люди прийшли до Офісу ООН та попросили про зустріч з Недою Аль-Нашіф, заступницею Верховного комісара з прав людини. Іранські агенти служби безпеки в цивільному негайно почали розганяти їх погрозами та залякуваннями.

Як повідомляє Голос Америки, у неділю, 4 лютого, кілька сімей пасажирів рейсу PS752 авіакомпанії Міжнародні авіалінії України вимагали справедливості від уряду Ірану, про що вони й написали на своїх плакатах.

Родичі загиблих вважають, що влада країни приховує правду про збиття зенітними ракетами цивільного авіасудна. Вони хочуть знати імена й прізвища винуватців. Але представниця ООН до них не вийшла, а мітинг довелось згорнути через небезпеку. Серед мітингарів було багато жінок і літніх людей, а силовики діяли рішуче. 

"Поведінка силовиків була образливою та жорстокою, вони були готові до будь-якої жорсткішої реакції", - заявили в Асоціації родин. 

Трагічний рейс PS752

Відомо, що 8 січня 2020 році в результаті удару по літаку зенітними ракетами загинули всі 176 пасажирів на борту. На борту перебували громадяни Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану та Великої Британії. Девʼятеро членів екіпажу були українцями.

Спочатку Іран заперечував свою причетність до катастрофи, однак згодом визнав, що він помилково збив борт. На початку 2022 року Іран офіційно відмовився від продовження переговорів щодо розслідування наслідків катастрофи. Канада, Швеція, Сполучене Королівство та Україна у спільній заяві 29 грудня 2022 року закликали Іран погодитися на арбітражний розгляд спору.

За повідомленнями іранської сторони, оператор системи ППО ідентифікував рейс PS752 як крилату ракету, проте через перешкоди у зв'язку не доповів про це командуванню і самостійно прийняв рішення збити об’єкт. Дві ракети з інтервалом у 20 секунд були запущені комплексом «Тор-М1» російського виробництва. У квітні 2023 року суд в Ірані виніс вироки 10 іранським військовослужбовцям у зв'язку з катастрофою. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.