Українці у Шотландії залишаться без виплат на проживання у готелях

Частина депутатів критикує першого міністра Шотландії Хамзи Юсуфа

українці в Шотландії, Хамзи Юсуф
Хамзи: Шотландія продовжить підтримувати Україну, поки ви боретеся за своє майбутнє як вільної, незалежної європейської нації

У п’ятницю, 5 січня, у Шотландії уряд країни відмовився у фінансуванні проживання українців у тимчасовому житлі. Місцева влада не буде отримувати компенсації. Минулого року уряд фінансував 10 мільйонів фунтів стерлінгів у покритті витрат. У 2024 році такої практики більше не буде.

Місцева влада заявила про відмову у підтримці готелів, у яких розміщені українці. Про це повідомляє видання Scotsman.

"Було б зрадою, якби Шотландська національна партія [Юсуфа] не змогла виправдати свою високу риторику з перших днів цієї кризи і порушила свої обіцянки, дані тим, хто біжить від цієї жахливої війни", - сказав депутат від Лейбористської партії Марк Гріффін.

Не усі у парламенті країни підтримали таку ініціативу. Частина депутатів критикує першого міністра Шотландії Хамзи Юсуфа.

Схема фінансування готелів була реалізована у листопаді 2023 року, тоді в країну прибули 17 463 людини. Більшість з них розмітили у готелях або круїзних лайнерах. Місцеві підприємці почали скаржитися, що уряд, який повинен був компенсувати витрати на біженців, ігнорує свої зобов'язання.

"Ми зробимо все можливе, щоб підтримати вас, щоб у вас був будинок у Шотландії до тих пір, поки він вам знадобиться. І ми вдячні за внесок, який ви робите у розвиток громад по всій країні. Дуже важливо, щоб країни Європи і всього світу допомогли вам добитися перемоги, а потім відновити свою країну. Шотландія продовжить підтримувати Україну, поки ви боретеся за своє майбутнє як вільної, незалежної європейської нації", - заявляв Хамзи Юсуф до українців.

Водночас лідер шотландських ліберальних демократів Алекс Коул-Гамільтон заявив, що владу більше не турбують українські біженці.

Проблеми з соціальною допомогою у Німечинні

Українців, які знайшли у Німеччині тимчасовий прихисток від війни, будуть спонукати погоджуватись на роботу, яку пропонують джоб-центри. У разі відмови соціальну допомогу можуть забрати аж на два місяці. Раніше її пропонували просто скоротити на 30% від суми у 502 євро.

Після закінчення двох місяців центр зайнятості повинен буде знову запропонувати  варіант працевлаштування. У разі відмови санкції буде продовжено.

Добра новина: у міністерстві кажуть, що держава продовжуватиме у будь-якому випадку покривати витрати на проживання та комунальні послуги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube