Під арешт потрапили компанії українського олігарха та приміщення в центрі Москви
В Росії було заарештовано активи Ігоря Коломойського та його партнерів. Москва внесла олігарха до списку екстремістів і терористів. Рішення про арешт активів було прийнято на основі виконавчого провадження від 25 січня 2024 року, згідно з постановою Кошехабльського районного суду Адигеї.
Зокрема, РФ забрала у Коломойського статутні капітали компаній. Також було заарештовано будівлю у центрі Москви. Про це у понеділок, 12 серпня, повідомляють росЗМІ.
Так, суд першої інстанції заборонив діяльність організації, членами якої є Коломойський, його партнер Павло Шитов, а також компанія "Джей Кей Ікс Ойл Енд Гес Лімітед". Підставою для цього рішення стало звинувачення у здійсненні екстремістської діяльності.
Крім того, суд передав у федеральну власність 100% статутних капіталів ТОВ "Южгазэнерджи" та ТОВ "Кейтеринг - Юг", які оцінюються у понад 5,1 мільярда рублів (понад 23 мільярдів гривень). Щорічний виторг цих компаній складає 1,7 мільярда рублів (близько 9 мільярдів гривень).
Також було арештовано будівлю та шість приміщень у центрі Москви, а також 494 земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею 5 573 гектари у Володимирській, Калінінградській, Московській та Смоленській областях загальною вартістю понад 6 мільярдів рублів. Рішення суду було оскаржено, але Верховний суд Адигеї залишив у силі рішення про конфіскацію активів Коломойського.
Нагадаємо, Ігор Коломойський перебуває під вартою ще від вересня 2023 року. Він є фігурантом кількох справ, де його підозрюють у шахрайстві та відмиванні грошей. Слідчі вважають, що олігарх легалізував понад пів мільярда гривень: виводив їх за кордон, використовуючи банківську інфраструктуру. Зокрема, йому оголосили про підозру в заволодінні 9,2 мільярда гривень ПриватБанку
Також олігарха підозрюють в організації підробки документів на переказ коштів і в організації заволодіння чужим майном шляхом, вчиненого організованою групою, в особливо великих розмірах. І ще - розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом.
Крім цього Коломойського підозрюють ще й у службовому підробленні. Олігарху розширили раніше оголошену підозру. Також нещодавно було уточнено суми збитків, завданих державі: невнесення в банк 5,8 млрд грн, заволодіння і легалізація понад 5,3 млрд грн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.