«Медзакупівлі» відреагували на звинувачення МОЗ у зриві закупівель ліків

Читать на русском

Підприємство нагадало МОЗ, що все ще чекають документи для початку закупівель 2021 року

Читать на русском

Підприємство нагадало МОЗ, що все ще чекають документи для початку закупівель 2021 року

Державне підприємство «Медичні закупівлі» зазначає, що міністерство охорони здоров'я саме створило умови для зриву закупівель ліків у 2020 році. Скоро почнеться аудит Рахункової палати, яка перевірить інформацію про несвоєчасні тендери.

Про це повідомляє прес-центр медичних закупівель України,- передає Інформатор .

«МОЗ протягом минулого року створило умови, які піддали небезпеці зриву закупівлі всього переліку номенклатури лікарських засобів і медичних виробів. Незабаром має розпочатися зовнішній аудит закупівель 2020 року з боку Рахункової палати України. Об'єктами перевірки стануть МОЗ і «Медзакупівлі». Сподіваємося, що аудит в рамках парламентського контролю дасть об'єктивну оцінку закупівельного процесу», - заявили в підприємстві.

Заява МОЗ є необгрунтованою, аргументація - помилковою і маніпулятивною.

Підприємство заявляє, що МОЗ зі значною затримкою надав документи, які дозволили б розпочати закупівлі: за 13 напрямами ДП отримало їх тільки 4 червня, а по АРВ терапії для пацієнтів з ВІЛ / СНІД - 2 вересня.

«Закупівлі у 2020 році повинні були розпочатися 1 березня, але уряд постановою № 478 зобов'язав «Медзакупівлі» узгоджувати з Міністерством охорони здоров'я всі характеристики товарів до закупівлі - і це затримало оголошення тендерів в середньому на місяць. З травня попереджали МОЗ про ризики в закупівлях, але у відомстві Максима Степанова проігнорували ці попередження», - зазначили у відомстві.

«Медзакупівлі» запевняє, що у 2020 році вони «досягли показника у 80% виконаних і рекордно ефективних закупівель із загальною економією у 2,95 млрд грн коштів».

«МОЗ або переплутав, або вводить суспільство в оману з приводу поставок лікарського засобу «Тасигна»(МНН Нілотиніб). Він надійшов на склад замовника тільки 20 січня 2021 року, а то, що було на складах в грудні, було придбано однією з міжнародних організацій за кошти 2019 року», - відповіли на підприємстві.

Підприємство нагадує МОЗ, що все ще чекають документи для початку закупівель 2021 року.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я звинуватив «Медзакупівлі» в зриві закупівель ліків на мільярд. Крім того, міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив, чому держпідприємство «Медичні закупівлі України» купуватиме вакцини від COVID-19 через посередника - приватну компанію«Лекхім».Мова йде про контракт з китайською компанією Sinovac на поставку 1,9 млн доз вакцин.

Також Інформатор писав, що державне підприємство «Медичні закупівлі України» відновило свою роботу.Держпідприємство отримало фінансування, але тільки на 4-5 місяців.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.