У 2014 році Гонсалес був у Криму, де потрапив на українську військову базу
Британське видання The Guardian опублікувало розслідування щодо шпигунської діяльності журналіста та агента російських спецслужб Пабло Гонсалеса.
Пабло Гонсалес (він же Павло Рубцов) — 42-річний агент РФ, який висвітлював військові конфлікти в різних країнах, включаючи Україну. Йому вдалося це зробити завдяки вигаданому образу іспанського журналіста. Проте у лютому 2022 року його було заарештовано польською владою та звинувачено у шпигунстві на користь Росії. Виявилося, що Гонсалес також має російський паспорт, а його справжнє ім’я — Павло Рубцов. Прокуратура стверджує, що він протягом кількох років передавав інформацію з українських прифронтових зон в Росію, а також стежив за російськими опозиціонерами в Європі, зокрема, і Олексієм Навальним.
Рубцов увійшов до числа восьми колишніх ув'язнених агентів РФ, яких країни Заходу передали Росії в рамках масштабного обміну 1 серпня. Зустрічав Павла особисто Володимир Путін, нагородивши за службу Росії.
Згідно The Guardian, в 2014 році Гонсалес був у Криму де потрапив на українську військову базу за допомогою українського журналіста, про якого згадує The Guardian. Ймовірно це був Петро Терентьєв, на сторінці якого у Х (Twitter) можна знайти чимало дописів, датованих періодом анексії Криму росіянами, які свідчать про близькі стосунки Терентьєва з російським шпигуном Гонсалесом/Рубцовим.
"Гонсалес був з українським журналістом, який мав контакти на обложеній військовій базі, яку я вивозив. Він домовився про те, щоб ми втрьох проскочили всередину, де ми знайшли загін українських морських піхотинців на краю," — йдеться в матеріалі Шона Вокера, опублікованому в The Guardian. В акаунті Гонсалеса/Рубцова у Х (Twitter), окрім фото Терентьєва, можна знайти згадки про його перебування біля української військової частини у Феодосії на початку березня 2014 року, разом з Шоном Вокером та Петром Терентьєвим. Військова частина у Феодосії була захоплена окупантами 24 березня 2014 року, десятки українських морських піхотинців тоді потрапили в полон після нетривалого бою.
Петро Терентьєв – це український медійник, журналіст та засновник видання «Межа».
Співпраця Терентьєва з Гонсалесом почалася під час Революції Гідності взимку 2014 року. Терентьєв сприяв Гонсалесу у встановленні зв’язків з впливовими політиками та бізнесменами, а також допомагав йому збирати розвідувальні дані для російських спецслужб. Обох об’єднували схожі українофобські погляди.
Гонсалесу необхідно було створити легенду, щоб спокійно працювати під час Майдану, і Терентьєв допоміг йому з цим. Гонсалес видавав себе за іспанського журналіста, а Терентьєв познайомив його з місцевими медіа-колами.
У 2014 році, коли Росія окупувала Крим, Терентьєв поїхав працювати туди разом із агентом РФ Гонсалесом. Тоді Терентьєв відкрито підтримував російські наративи у своїх соціальних мережах. Вони також відвідали Донецьк, де, за їхніми словами, потрапили в полон до сепаратистів. Однак джерела вказують, що це могла бути вигадана історія, метою якої було прикриття передачі інформації російським найманцям.
Окрім цього, Петро Терентьєв був активістом антимайдану та фанатом Путіна. Про це свідчать численні дописи в соціальних мережах, де видно презирство Петра до влади України.
Від 20 вересня 2024 року Петра Терентьєва внесли до бази «Миротворець» як агента російських спецслужб.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.